Albu valla Tammsaare-preemia Elem Treierile

Albu valla Tammsaare-preemia Elem Treierile
Teisipäev 28.01.2003

Albu vald otsustas tänavuse Tammsaare-nimelise kirjanduspreemia anda kauaaegsele Tammsaare-uurijale Elem Treierile raamatu «Tammsaare elu härra Hansenina» eest.

Þürii, mille koosseisu vallavanemast esimehe Kalju Kertsmiku kõrval kuulusid Albu ja lähivaldade raamatukogutöötajad ja õpetajad, tõstis juba ilmunud raamatu kõrval esile veel kahel viimasel aastal Treieri koostatud või kirjutatud raamatuid «Anton Hansen Tammsaare maailmakirjanikuna» ja «Anton Hansen Tammsaare ja tema «Tõde ja õigus»».

Treier kommenteeris preemia saamist kui suurt tunnustust uurimistööle, millele ta on oma elust andnud arvestatava osa. «Olen Tammsaare perekonnaga suhelnud juba 1956. aastast peale, Tammsaare looming on olnud üks mu kirgi, aga Tammsaare on postuumselt olnud mulle leivaandjakski,» tõdes 1971. aastast Eduard Vilde ja Anton Hansen Tammsaare majamuuseume juhatanud kirjandusteadlane ja teatrikriitik.

Preemia antakse üle kolmapäeval, 29. jaanuaril Albu rahvamajas. Preemia suurus on 5000 krooni. Samas austatakse ka noorte kirjanduspreemia laureaate, kelleks on Albu põhikooli õpilane Ingela Jalast, Liina Salveste Aravete keskkoolist ja Astrid Bombul Paide kutsekoolist.

–>Rein Veidemann
rein.veidemann@postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.