Arvo Pärt 75 !

Arvo Pärt tähistab 75. sünnipäeva.  foto: Peeter Langovits/Postimees

Arvo Pärt Rakvere keskväljakul.foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Palju õnne, Arvo!(4)

10.09.2010 21:40

Koolikaaslased mäletavad Arvo Pärti läbi ja lõhki muusikameelsena: improviseerimas või saatmas klaveril ja mängimas ansamblites, aga ka jooksurajalt ja tantsupõrandalt.

Kaaslaste mälestused kokku kogunud ajaloolane Odette Kirss, Arvo Pärdi kooliõde, ütles, et mäletab teda ikka ja aina klaveri taga – Arvo saatis lauljaid ja võimlejaid, mängis ansamblites ja päästis olukordi, kui klaverisaatja kadunud. Kui Arvo klaveri tagant tõusis, siis selleks, et teha muusikat mõnel teisel pillil akordionist oboeni.

 Toimetas inna grünfeldt, reporter
 
Skulptuurist ka Arvo Pärt ka väikese koopia.  foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Arvo Pärdile pühendatud skulptuuri avamine (1)

11.09.2010 20:43

Virumaa Teataja

Laupäeva õhtul kell 18 avati Rakvere keskväljakul Arvo Pärdi auks skulptuurigrupp “Noormees jalgrattal muusikat kuulamas”.Rakvere linnapea Andres Jaadla sõnul on tegu monumendiga unistustesse uskumisele. “Samas on see kuju Rakvere linnarahva tänuavaldus Arvo Pärdile selle eest, et olles täna maailmainimene, on ta jäänud oma südames tänaseni selleks siiraks väikeseks Rakvere poisiks, kes siin Turuplatsi künklikul munakivisel sillutisel jalgrattal ümber posti tiirutas ning enda südames oma unistust kandis – unistust saada heliloojaks,” ütles linnapea peetud kõnes.

Skulptuuri pidulikul avamisel esitati 6-minutiline “jalgrattaballet”.

Keskväljakul oli kohal ka Arvo Pärt ise, kellele kingiti skulptuurist  väike koopia.

 
 

   foto: Tiit Reinberg / Järva Teataja

Arvo Pärdi sünnipäevakontsert läks täismajale

11.09.2010 13:55

Täna keskpäeval Paide spordihallis toimunud Arvo Pärdi sünnipäevakontsert läks täismajale. Korraldajate hinnangul käis tasuta kontserti kuulamas ligi tuhatkond inimest.

Esinesid ERSO, Ellerhein, ETV tütarlastekoor, Virumaa ja Paide lastekoorid ning Järvamaa tütarlaste koor.

Kontserdi kunstiline juht Tõnu Kaljuste ütles, et Pärdi sünnipäevakontsert algas tema kodulinnas kõige õigemal ajal, sest just täna 75 aastat tagasi keskpäeval nägi Arvo Pärt Paides ilmavalgust.

Arvo Pärdi sünnipäeva tähistatakse täna kahe kontserdiga. Esimene toimus Paides ja teine, millest teeb ülekande ka ETV, algab kell 19 Rakveres. Mõlemal kontserdil on dirigendid Neeme Järvi ja Aarne Saluveer. (JT)