Eesti sõlmis diplomaatilised suhted Monaco Vürstiriigiga

Eesti sõlmis diplomaatilised suhted Monaco Vürstiriigiga

Monaco Vürstiriik asub Lõuna-Euroopas Vahemere ääres. Riigi pindala on 1, 95 km2 ja rahvaarv on 32 671. Riigikeeleks on prantsuse keel. (Foto: internet)

Vürst Albert II ja president Toomas Hendrik Ilves täna Kadriorus. (Foto: Erik Peinar, välisministeerium)
07.02.2008 18:13
Kommenteeri
SLÕL Online
www.sloleht.ee

Täna sõlmisid välisminister Urmas Paet ja Monaco valitsuse välissuhete nõunik Jean Pastorelli Eesti Vabariigi ja Monaco Vürstiriigi vahel diplomaatilised suhted.

Diplomaatiliste suhete kommünikee allakirjutamisele järgnenud vestluses leidsid välisminister Urmas Paet ning Monaco valitsuse välissuhete nõunik Jean Pastorelli, et Monaco aukonsulaadi avamine Tallinnas aitab kaasa Eesti ja Monaco suhete elavdamisele. „Kindlasti võiks olla ka vastastikuseid visiite rohkem,” ütles välisminister Paet. Veel oli arutuse all turismi edendamine.

Pooled avaldasid ka lootust et Eesti ja Monaco vahelised majanduskontaktid ning äri- ja kaubandussuhted elavnevad senisest tunduvalt. „Loodame, et suureneb Monaco ettevõtjate huvi majandus- ja ärisidemete vastu Eestiga ning investeeringud Eestisse suurenevad,” ütles Paet.Monaco vürst Albert II avas täna Monaco aukonsulaadi Tallinnas. Monaco aukonsul Eestis on Jüri Tamm.