Eestil on probleeme korrumpeerunud poliitikute ja politseinikega

Eestil on probleeme korrumpeerunud poliitikute ja politseinikega
06.11.2002

Avatud Ühiskonna Instituut märkis täna avaldatud aruandes korruptsiooni ja korruptsioonivastase poliitika kohta, et korruptsiooni vastu võitlemisel on Eesti olnud edukas, kuid puudusi esineb poliitikute ja politsei osas.

Üldjoontes kinnitab aruanne laialtlevinud arvamust, et korruptsioon on Eestis väiksem probleem kui enamikes teistes Euroopa Liidu kandidaatriikides, märkis aruande toimetaja Quentin Reed.

Samas viitab uuring mitmes valdkonnas märkimisväärsetele korruptsioonialastele probleemidele. Vastavalt uuringule on poliitilised juhid ja politseinikud kõige korrumpeerunumad grupid Eestis.

Reed tõi välja, et valitsusel puudub koordineeritud korruptsioonivastane strateegia ning mitmed korruptsioonivastases võitluses olulist rolli mängivad institutsioonid töötavad oodatust halvemini.

Avatud Ühiskonna Instituudi poolt kogutud tunnistused viitavad, et korruptsioon on märkimisväärne, kui mitte terav probleem kohaliku omavalitsuse tasandil, näiteks Tallinnas. Olukorda raskendavad nõrgad kontrollimehhanismid.

Seni enamike korruptsioonijuhtumitega tegelenud Kaitsepolitsei jurisdiktsiooni alla kohaliku omavalitsuse tasandi korruptsioon enam ei kuulu, Riigikontroll ei auditeeri kohalike omavalitsuste omavahendite kasutamist, ning Riigihangete Ametil puuduvad ilmselgelt võimalused kohalike hangete järelevalve teostamiseks.

Instituudi aruandes soovitatakse Eestil kontrollida põhiliste korruptsioonivastaste organite tegevust, eelkõige Riigikogu korruptsioonivastast erikomisjoni ja Riigihangete Ametit, ning kohalike omavalitsuste tegevuse järelevalve adekvaatsust.

–>PM Online
online@postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.