Elulugude kirjutamise konkursi “Mina ja Narva” võitjad selgunud

Sihtasutuse Pro Narva pressiteade: 07.10.02

Narva-teemaliste elulugude kirjutamise konkursile “Mina ja Narva” laekunud töödest määras z^ürii auhinna neljale eluloo kirjutajale.

Vanuseklassis “vanemad kui 65 aastased” tuli esimesele kohale Asta Raja Põltsamaalt, teise koha sai Aliide Lipp Arukülast, Ida-Virumaalt ja kolmanda koha Endel Kask Tallinnast. Vanuseklassis “30-65-aastased” anti välja ainult teise koha auhind, see läks Enn Arele Jõhvist.

Esimese koha auhinna suuruseks oli 1000 krooni, teise auhinna suuruseks 700 krooni ja kolmas auhind 500 krooni. Tööde puudumise tõttu jäid vanuseklassis “30-65-aastased” välja andmata esimene ja kolmas auhind ning vanuseklassis “kuni 30-aastased” kõik auhinnad.

Korraldajad hindavad elulugude kirjutamise konkursist osavõttu loiuks, kokku saadeti konkursile 19 elulugu. Eriti vähe saatsid oma elulugusid konkursile vene rahvusest inimesed.

“Küllap on põhjuseks see, et kui eestlaste hulgas on tänu Kirjandusmuuseumi eestvedamisele muutunud elulugude kirjapanemine üsna enesestmõistetavaks tegevuseks, siis venelaste jaoks on see alles uus asi,” ütles Katri Raik, konkursi korraldanud sihtasutuse Pro Narva nõukogu liige ja ühtlasi ka konkursi z^ürii liige ning avaldas lootust, järgmisel samalaadsel konkursil osaleb juba ka rohkem venelasi.

Järgmise elulugude konkursi kuulutab Sihtasutus Pro Narva välja juba oktoobris. Samuti alustab sihtasutus koostöös ühendusega “Eesti Elulood” ja Tartu Ülikooli Narva Kolledz^iga Narva-teemaliste elulugude aktiivset korjamist. Parimad elulood avaldatakse järgmisel aastal ilmuvas raamatus “Narva elulood”.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.