Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus toetab Virumaal 150 uue töökoha loomist

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse pressiteade: 15.04.02

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) Ida-Viru Agentuuri käesoleva aasta tegevuse tulemusena Ida- ja Lääne-Virumaal on ettevõtjad saanud toetusi kokku enam kui 2,4 miljoni Eesti krooni ulatuses. Nende toetuste kaasabil on piirkonnas juba tekkinud või tekkimas enam kui 150 uut töökohta.

Suuremad projektid käesoleval aastal on poorbetoonplokke tootva Aeroci tehase käivitamise toetamine ning infrastruktuuri arenduse projekt Kadrinas, mis kokku loovad töökohad ligi 100 inimesele.

EAS Ida-Viru Agentuuri ettevõtluse toetamise teenused Ida- ja Lääne-Virumaal hõlmavad infrastruktuuri arendamise toetusi, alustava ettevõtja stardiabi ning nõustamis- ja koolitustoetusi.

Lisaks rakendab agentuur Phare ESC 2000 Ida-Virumaa majandus- ja inimressursi arendamise projekti. Projekti tulemusena paraneb maakonnas vajalik institutsionaalne infrastruktuur ning investeeritakse ka turismialase infrastruktuuri väljaehitamisse. Investeeringute kogumaht on ligi 50 miljonit Eesti krooni. Samuti osaleb EAS Ida-Viru Agentuur piirkondlikult oluliste arendusprojektide elluviimisel.

Reedel, 12. aprillil Ida-Virumaal Jõhvi Äriinkubatsioonikeskuses toimunud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) Ida-Viru Agentuuri kliendipäeval tõdesid osalejad, et väikeettevõtlusel on võtmeroll Ida-Virumaa pikaajalise arengu tagamisel.

Kliendipäeval osalenud majandus- ning teede- ja sideminister Liina Tõnisson rõhutas väikeettevõtluse toetamise tähtsust. “Väikeettevõtlusel on võtmeroll Ida-Virumaa jätkusuutliku majandusarengu tagamisel,” ütles Tõnisson oma ettekandes. Ida-Viru maavanem Rein Aidma tõi samas esile projektitaotluste ettevalmistuse taseme tõstmise vajadust.

Ürituse raames said EASi kliendid ja partnerid ülevaate EAS Ida-Viru Agentuuri tegevusest ja toodetest ning Phare ESC 2000 Ida-Virumaa majandus- ja inimressursi arendamise projektist.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.