Genealoogiaselts loob uue osakonna

Genealoogiaselts loob uue osakonna

Eesti Genealoogia Seltsi pressiteade: 15.08.2002

17. augustil kell 11 toimub Rakveres Eesti Telefoni esinduse ruumides aadressil Kreutzwaldi 5-c Eesti Genealoogia Seltsi Virumaa osakonna asutamine.

 Mõte luua uus osakond hoogustus käesoleva aasta maikuus Rakvere muuseumis esitletud sugupuude näituse ajal. EGeS on moodustanud oma osakonnad Tallinnas, Tartus, Viljandis, Pärnus ja Saaremaal. Eesmärgiks on luua osakond igasse maakonda.

 Virumaa osakonda asub juhtima Eesti Telefonis võrguprojekteerijana töötav Hubert Gutmann, kelle eestvedamisel ja seltsi toetusel algab suguvõsa-uurimise edendamine Virumaal. Praeguseks on seltsi liikmeks astumise soovist teatanud kümmekond inimest, kes kõik on genealoogiaga suuremal või vähemal määral juba tegelenud. Osakonna avamisele on aga oodatud kõik suguvõsa ajaloo uurimisest huvitatud ida- ja läänevirulased ning teised, kes asja vastu huvi tunnevad.

 Kohapeal on võimalik saada teavet, millest alustada oma suguvõsa uurimist, millistest ajalooürikutest ning trükistest kasulikku infot ammutada ja kuidas kogutud andmeid tervikuks vormida.

 Täiendavatele küsimustele vastab Eesti Genealoogia Seltsi Tallinna osakonna juhataja Are Saarne telefonil 654 4551, mobiiltelefonil 050 39 488 või e-posti teel are.saarne@mail.ee ja loodava Virumaa osakonna juhataja ametisse asuv Hubert Gutmann telefonil (032) 23 646 või e-posti teel hubertgutmann@hot.ee

 

 Kadi Orunuk, Eesti Genealoogia Seltsi pressiesindaja

 Mobiiltelefon 051 923 596, e-post kadiorunuk@hotmail.com

 

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.