Itaallased tahavad kurikuulsa ühiselamu lammutada

Itaallased tahavad kurikuulsa ühiselamu lammutada
MajandusMõni aasta tagasi Kohtla-Järvel tühjana seisnud ühiselamuhoone ostnud ja sellele uue elu sisse puhuda lubanud Itaalia firma Domina Balt teatas linnavalitsusele soovist hoone lammutada.

Üheksakorruseline hoone on palju aastaid tühjana seisnud, ainult selle keldris ja juurdeehitises töötab kaks baari, mille tegevusele tuleb ilmselt samuti lõpp, kui hoone on otsustatud lammutada.

Kiri saabus linnavalitsusse just enne tärminit, mille linnavalitsus oli hoone omanikele andnud. Tänavu kevadel seadis linnavalitsus firmale tingimuseks, et kui 30. septembriks ei alga majas tööd, kasutab linn trahvisanktsioone (trahv võib olla kuni 50 000 krooni), seejärel arutatakse aga hoone võõrandamise küsimust.

Mullu septembris lubasid Itaalia firma esindajad, et ehitavad Kalevi tänav 33 tühjana seisvasse hoonesse restorani, äripinnad ja korterid. Firma sõlmis hoone arendamiseks lepingu kinnisvarafirmaga Haabersti Maja, kes pidi leidma tulevastele korteritele ja äripindadele osta soovijad. Neid leiduski, kuid hiljem, kui maja vastu keegi enam huvi ei ilmutanud, lõpetas Haabersti Maja selle projektiga tegelemise. Itaallased kinnitasid, et on valmis ehitust alustama, kui leidub vähemalt 20 klienti, kes soovivad selles majas korteri või äripinna saada, kuid nende lootused ei õigustanud end. Katse hoone ära müüa oli samuti