Jahimees kõmmutas võõral õuel

Jahimees kõmmutas võõral õuel


Ilme soovinuks, et keti külge aheldatud Jacku oleks nende hoovil omavolitsenud jahimeest mitte ainult kergelt naksanud, vaid kuni kondini jalast hammustanud.

Laupäeva lõunal peksis üks metsast välja ilmunud jahimees Tamsalu vallas Kursi külas püssipäraga võõral taluõuel koeri ja kõmmutas lasu peremehe suunas.

Talu perenaine Ilme, kes ei soovinud oma täisnime ajalehes avaldada, rääkis, et laupäeval peeti nende ümbruses jahti ja püssilasud kajasid metsas juba hommikust peale. Keskpäeval toimetas ta koos abikaasa Jaaniga parajasti taluõuel, kui metsast ilmus välja laigulises riietuses jahimees, püss lahtiselt õlal.

Talu kolmest koerast on ketis kaks, vana hundikoer Bimbo jookseb vabalt ringi. Ilme ütlust mööda kutsub ta võõraste ilmudes tavaliselt Bimbo tuppa.

Jultunud jahimees

Laupäeval ei saanud Ilme oma koera tuppa kutsuda, sest metsast välja ilmunud jahimees tundis end võõral õuel nagu kodus ja rühkis oma teed. Talle juurde jooksnud koerale põrutas mees püssipäraga. “See kolks on mul siiani kõrvus, kui ta koerale kuskile vastu konti lõi,” jutustas Ilme.

Perenaise proteste ei pannud jahimees miskiks, vaid äsas püssiga ka ketis olnud koerale. See liigutus enam karistamata ei jäänud, sest neljajalgne lõi oma hambad jahimehe kanda. “Kahju, et vana koer ja viletsad hambad,” kurtis Ilme, kelle sõnul koera hammustus püssimehele viga ei teinud.

Küll aga ajas koera käitumine mehe nii vihaseks, et ta rabas õlalt jahipüssi, vinnastas selle ja sihtis majaperemehe suunas.

Viimasena enne pauku mäletab Ilme abikaasa püssimehele lausutud sõnu, et lase siis, kui mees oled.

“Mul oli selline hirm,” jätkas naine. Järgmisena mäletab ta, et pärast pauku nägi kergenduseks oma abikaasat ikka veel püsti seismas.

Vahepeal tagurdas jahimeest oodanud sõiduauto eramaad tähistava sildi alt läbi püssipaugutajale vastu. Peremehe arupärimise peale olevat autojuht nähvanud, et mis te seletate – meile jääb niikuinii õigus ja sõitis koos kaaslasega ära.

Pererahvas teatas juhtunust politseile.

Tegevusetu politsei

Lääne-Viru politsei pressiesindaja Evelin Nurmla tunnistas eile, et ei tea juhtunust midagi, sest seda pole registreeritud.

Ilme ütlust mööda ilmusid helistamise peale kaks politseinikku laupäeva pärastlõunal. Üks neist oli vait, teine hakkas pahandama, et läbi taluhoovi viiv tee peab vaba olema.

Ilme ütlust mööda heideti see teema kõrvale pärast selgitust, et teed pole ametlikele kaartidele märgitud ja see asub eravaldustes. Seejärel püüdis mundrimees pererahvast lohutada, et jahimees koera hammustuse peale avaldust ei tee.

Püssipaugutamise küsimuse peale olevat politseinik möönnud, et eks ta üks rumal tegu oli. “Jäi mulje, et politsei tundis laskjat ega tahtnud sellega tegelda,” võttis Ilme lühidalt kokku jutuajamise sisu.

Naine ei osanud öelda, kas nende hoovil koeri peksnud ja püssi paugutanud jahimees oli alkoholi pruukinud või mitte. “Kui ta purjus ei olnud, siis on ta närvihaige – sellisele ei tohi relva anda,” lisas ta.

Üleeile käis Ilmega vestlemas Tamsalu valla vanemkonstaabel Urmas Reimann, kes soovitas naisel mõelda, kas teha juhtunu kohta politseisse avaldus või mitte. Konstaabel olevat vihjanud võimalusele, et hoopis pererahvas võib süüdi jääda.

Urmas Reimann ütles Virumaa Teatajale, et lugu paistab olevat kahe otsaga, sest koerad ründasid inimest. Laskmist ei osanud konstaabel kommenteerida, sest sündmuskohal ei käinud mitte tema, vaid Väike-Maarja politseipatrull.

Reimanni kinnitusel on laskja politseile teada, kuid seni pole mehega vesteldud. Kõik pidi sõltuma sellest, kas Ilme teeb politseile avalduse või mitte.

Politseiameti politseikontrolli osakonna ülemkomissar Rait Kivimets lubas asja uurida ja maakonna korravalvurite käitumist politseiameti pressiesindaja vahendusel kommenteerida.

–>Toomas Herm
toomas@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.