Kohtla-Järve elanikud on võlgnike tõttu surnuks külmumas

Kohtla-Järve elanikud on võlgnike tõttu surnuks külmumas

www.DELFI.ee
16. detsember 2009 11:54
 
Foto: Jevgeni Kapov

Jõhvi ilmajaama andmetel oli Kohtla-Järvel ja Jõhvis 16. detsembri öösel 20,2 külmapügalat, reedel on oodata juba -24 kraadi. Samal ajal on aga mitmed majaelanikud sellise krõbeda ilmaga toasoojata jäänud.

Delfi Ida-Virumaa korrespondendi teatel valitseb kriitiline olukord Kohtla-Järve kortermajades aadressil Uus 1 ja Olevi 20, kus puudub hoolimata tasutud arvetest keskküte. Põhjuseks on tühjade korterite vanad võlad, mida ühistud pole kinni maksnud.

Need korterid on küll oksjonitele pandud ja omanikud kohtusse kaevatud, kuid kõik see võtab aega — sellest hoolimata on soojatarnija VKG Energia (АО Viru Keemia Grupi tütarfirma) kõigutamatu: kütet võla tasumiseni sisse ei lülitata.

Sellest johtuvalt on kahe maja elanikud sunnitud ennast soojendama gaasi ja elektriseadmetega, mis ähvardab aga tulekahjuga lõppeda.

Linnavõimud on selles olukorras küttemonopolisti ees võimetud. Ka Viru ringkonnaprokuratuur ei reageeri kuidagi avaldustele, et majaelanike elu ja tervis on ohus (paragrahv 123).

Delfi küsimusele, miks linnavalitsus kuidagi ei algata selle karistusseadustiku paragrahvi alusel kriminaalasja, ütles linnapea Jevgeni Solovjov, et „me üritame esialgu sõbralikult kokku leppida”.

Samal ajal kui kestavad „sõbralikud läbirääkimised” võib majaelanikke oodata mammutite saatus. Näiteks majas Uus 1 näitab majavanema elektrooniline kraadiklaas eluruumides sooja vaid 1 kuni 5 kraadi.

Noor ema imikuga, kahe lapse ema, kellest üks on astmahaige ja vanaprouad, kes räägivad, et sellist sadismi polnud ka sõja-aastatel — kõik see on 21. sajandi reaalsus.

www.DELFI.ee