Kondensvesi rikkus Tsentraali

Liigsest õhuniiskusest tekkinud kondensvesi Jõhvi haldus- ja kaubanduskeskuses Tsentraal leotas kauplusi ning Jõhvi linnavalitsust.

Laest tilkuv kondensvesi rikkus ära Jõhvi linnavalitsuse nõupidamiste saali vaiba, leotades selle läbi, ning tegi märjaks kantselei juhtivspetsialisti Õie Ilikajeva igapäevatöös vajaminevad töösuhteid reguleerivad õigusaktid. “Nad kuivasid ära, nii et neid saab edasi kasutada,” tähendas Ilikajeva, rõõmustades, et hiljutine vihmasadu pole linnavalitsuse tööruumides õhuniiskust taas kasvatanud.

Kondensveega pole enam Tsentraalis probleeme ka linnavalitsusega ühel korrusel asuva ASi Rannila Profiil Jõhvi kontoris, kinnitas firma esindaja Kalev Naur, ega ka OÜ Baltman kaupluses, kus kondensvesi varem müügisaali laest tilkus, tähendas poe juhataja Kersti Sass.

Jõhvi HKT Keskuse projektijuht Märt Marits ütles, et õhuniiskuse alandamiseks Tsentraalis tuli tõsta toatemperatuuri 16 kraadilt 19 kraadile, kuna Prantsusmaal toodetud seadmed õhuniiskuse püüdmiseks ei pidanud Eestimaa kliimale vastu. “Selliseid asju ei oska mitte kunagi ette näha,” tähendas Marits, hinnates vahepealset kondensvee tilkumist Tsentraalis pisikeseks veakeseks, “aga üks kogemus on ehitajatel juures ning nad oskavad edaspidi arvestada, et mitte ükski seade pole algselt installeeritud vastavalt Eesti riigi kliimale.”

TIIA LINNARD
Laupäev, 5.07.2003

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.