Narva Gümnaasiumi lõpetajad jäävad hindeta

Narva Eesti Gümnaasiumi abituriendid ei saa lõputunnistusele tõenäoliselt füüsikahinnet, sest pole sobiva õpetaja puudumisel sel õppeaastal ühtki tundi füüsikat õppinud.

“Oleme otsinud Õpetajate Lehe kaudu, helistanud Tartu ülikooli ja pedagoogikaülikooli,” ütles kooli direktor Luise-Marie Kulbas.

Tema sõnul tuli pooleaastaste otsingute järel end pakkuma vaid üks inimene, seegi otsustas tasuvama töökoha kasuks. Tartu ülikoolist öeldi Kulbasele, et tänavu lõpetas ülikooli kaks füüsikaõpetajat, Tallinna pedagoogikaülikoolis saab füüsikat õppida vaid matemaatika kõrvalerialana.

Saab pakkuda pool palka. “Ma ei tea, mis õpilastest saab, pean ministeeriumilt küsima, mida sellises olukorras teha,” tunnistas direktor, kes saab pakkuda füüsikaõpetajale 11- tunnist koormust nädalas, mille eest saab vaid pool palka. “Ma saan loota vaid lisa teenida tahtvale pensionärile.”

Ardu põhikooli direktor Sven Andresen nentis, et napib just nende ainete õpetajaid, mida traditsiooniliselt on õpetanud mehed. “Kui koormus on väike, pole keegi nõus tulema,” märkis ta.Andreseni sõnul ükski tund ära ei jää, kuid õpetavad kvalifikatsioonita inimesed. ”Ma ise olen tegelikult kõrgema haridusega insener, aga annan ka füüsikatunde,” märkis ta.

Ka Aegviidu põhikoolis õpetab füüsikat mees, kes alles alustas füüsikaõpinguid. “Me koolitame omale järelkasvu. Kui sobiv kandidaat konkursilt puudub, on direktoril õigus võtta aastaks tööle inimene, kellel kvalifikatsiooni ei ole,” selgitas direktor Urve Rannaääre.

Õpetavad mitmes koolis. Pikka aega otsib füüsikaõpetajat ka Pärnu Ülejõe gümnaasium, kus 70-aastane füüsikaõpetaja tahab minna pensionile. “Tean, et füüsika- ja matemaatikaõpetajat otsivad ka teised Pärnu koolid. Koolid kasutavad üksteise õpetajaid,” lausus õppealajuhataja Eevi Palu.

Riikliku eksami- ja kvalifikatsioonikeskuse õpetajate osakonna juhataja Mari-Epp Täht märkis, et füüsikakursuseta koolilõpetaja saab mittetäieliku tunnistuse, mis ei võimalda tal reaalalasid edasi õppida.
“Kuna lõputunnistus antakse välja riigieksamite alusel ja füüsikat mitteõppinud seda ilmselt eksamiaineks ei vali, siis on tunnistus siiski kehtiv,” lisas Täht.

NB! Matemaatikaõpetajat otsib Kiviõli keskkool,
Inglise keele õpetajat – Lohusuu põhikool. 

Helen Eelrand, Ahto Siig
e-uudised@epl.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.