Narvas Kerese ärikeskus

Narvas avatakse jõuludeks Kerese ärikeskus
MajandusNarva südalinnas hakkab valmis saama Kerese ärikeskus, kus on 4200 ruutmeetrit kaubanduspinda ja poole vähem büroopinda.

Umbes 70% uue, ärikeskuse pindadest on juba rendile antud, teatas Narva Kerese keskuse projekti- ja ehitusjuht Vladimir Kalatšov. Praegu on lõpukorral ehitus- ja territooriumi heakorratööd ning detsembri keskel peaks saadama hoone kasutusluba. „Jõuluks keskus ilmselt juba töötab,“ ütles Kalatšov, kes varem on töötanud Narva abilinnapeana linnamajanduse alal.

Ta märkis, et investeeringud Kerese keskusse ületasid kaks-kolm korda selle summa, mille firma kohustus linnaga sõlmitud ostu-müügilepingus objekti investeerima. „Praegu maksab see hoone vähemalt 50-60 miljonit,“ on Kalatšov kindel.

Kinnisvarafirmale Arco Vara kuuluv kompleks koosneb kahest hoonest: kahekorruselisest kaubakeskusest ja fassaadiga Kerese tänava poole olevast neljakorruselisest büroohoonest.

Kaubanduskeskuses avatakse esimene Port Arturi keti kauplus. See on toidukaupadele spetsialiseerunud Eesti-Soome kaubanduskett. Narva Port Arturis on oma köök ja pagaritöökoda. Kauplus on kahekorruselise hoone esimesel korrusel, teisel on aga katusega parkla, kuhu pääseb Kosmonaudi tänavalt mööda kaldteed. Kaldtee on elekterküttega, mis aitab vältida talvist jäätumist. Algselt sooviti rajada maa-alune parkla, kuid keeruliste pinnasetingimuste tõttu tuli projekteerijatel muud võimalust otsida.

Neljakorruselise ärihoone esimesel korrusel on kohvik, pitsabaar ja kauplused. Teisele korrusele saab ruumid kodakondsus- ja migratsiooniamet, mille kõrval on solaarium.

Mälestusmärki Keresele veel ei tule

Stalini ajal ehitatud tühjana seisnud ja lagunenud endise ühiselamu asemele rajatud uus hoone parandab Narva kesklinna ilmet.

Arco Vara turundus- ja kommunikatsioonijuhi kohusetäitja Merle Väli märkis, et kuna Kerese keskus valmib aadressil Kerese 3, sai ka keskus selle järgi oma nime. “Paul Kerese kuju keskuse ette valmib mitte konkreetselt Kerese keskuse ning maletaja isiku nime vahele paralleele tõmmates, vaid kui sobiv element hoone juurde,” teatas Väli.

Mõte püstitada Paul Kerese mälestusmärk Kerese keskuse juurde tekkis Arco Vara ja linna vahelise lepingu allkirjastamisel. Firma pakkus kaasrahastamist ka püstitamisel. Aasta tagasi toimus Narvas ideekonkurss, kuid nagu Narva arhitektuuriosakonnast selgitati, oli võitnud projekti maksumus liiga suur. Linna kultuuriosakond avas aasta tagasi arve, kuhu on võimalik Kerese mälestusmärgi loomise fondi annetusi teha, kuid seni pole sinna veel kroonigi laekunud.

IRINA TOKAREVA         
Kolmapäev, 6.12.2006 Põhjarannik