Sumo Eestis 2006

Eestlane sai sumo juunioride MMil hõbemedali
27.08.2006

Rakveres toimunud juunioride sumo

 maailmameistrivõistlustel said medalirõõmu tunda ka

korraldajad – Eesti koondise kolmeliikmelisest

võistkonnast pälvis hõbeda 17aastane Madis

Sihimets.

 
Madis Sihimets.
Foto: Riho Rannikmaa
 

Eesti saatis võistlustulle kolm sumotori, eesmärgiga võita vähemalt üks medal. Selle eesmärgi täitis keskkaalus ehk kuni saja kiloste konkurentsis võistelnud Madis Sihimets, kes võitis neljast matšist kolm ja pälvis hõbemedali, teatas ETV Sport.

17aastane Märjamaalt pärit 182 sentimeetrit pikk ja täpselt sada kilo kaaluv Sihimets läks poolfinaalis kokku Oscar Vaoa’ga Uus-Meremaalt.

Peamiselt kreeka-rooma maadlusega tegelev eestlane tõstis vastase paari sekundiga ringist välja.

Finaalis oli mullu juunioride EMil pronksi saanud Sihimetsa vastaseks jaapanlasest tiitlikaitsja Takashi Shimako.

Lühem ja kiirem vastane lükkas eestlase nelja sekundiga areenilt alla.

Absoluutkaalus sai viienda koha 18aastane 178 sentimeetrit pikk ja 115 kilo kaaluv Kaur-Mikk Pehme Tartust.

Pronksikohtumises pidi ta tunnistama endast 18 sentimeetrit pikema ja 25 kilo raskema mongoli Sandagdorj Boldi paremust.

Kergekaalus võistelnud Gert Roosimägi oli seitsmes.

Meeskonna võistluses, tegi ta koondise kaptenina õnnestunud matši, sellele vaatamata pidi Eesti tunnistama Ukraina 2:1 paremust ja piirduma avaringiga.

Rahvusvahelise sumoföderatsiooni presidendi Hidetoshi Tanaka poolt avatud juunioride maailmameistrivõistlused tõid Rakverre 16 riigi 40 sumotori, kes pidasid tuliseid matše neljas kaalukategoorias ja selgitasid ka meeskondliku paremuse.

Matše jälginud Eesti sumoproff Kaido Höövelson ehk Baruto jäi eestlaste esituse ja esmakordselt väljaspool Jaapanit toimunud võistluse korraldusega igati rahule.

Riho Rannikmaa võttis korraldus aga nii läbi, et 12 aastat Eestis sumoelu vedanud entusiast teatas, et paneb ameti maha.

Rakveres toimunud MMi eelarve küündis miljoni kroonini, kõige olulisema – võistlusareeeni – valmistamine läks maksma 100 000 krooni.

Toimetas Alo Raun, PM online