Tallinna Teenindusmaja

Tallinna teenindusmaja tahab osta kaks firmat
10.03.2003

Liikluskindlustuse Fondile kuuluva Tallinnas Viru väljakul aastaid tühja ja lagunevana seisnud teenindusmaja avalikul enampakkumisel tegid rohkem kui 50 miljoni kroonise ostupakkumise kaks firmat.

Enampakkumise tähtajaks ehk tänaseks esitasid pakkumise OÜ Vara HTG ja OÜ Bariot Goup.

Liikluskindlustuse Fondi juhatuse liige Kristjan Niinemaa ütles Postimees Online´ile, et OÜ Vara HTG pakkus teenindusmaja eest 52,7 miljonit krooni ning OÜ Barot Group 52 miljonit krooni. Enampakkumise alghind oli 50 miljonit krooni.

«Homme kavatseme kinnitada pakkumise avamise protokolli. Kuigi parima pakkumise välja kuulutamiseks on aega kümme päeva, loodame homme ka parima pakkuja kinnitada,» rääkis Niinemaa.

Liikluskindlustuse Fond kuulutas Tallinnas Viru väljakul aastaid tühja ja lagunevana seisnud teenindusmaja avaliku enampakkumise välja jaanuari alguses.

Teenindusmaja müüki on pikka aega takistanud vaidlus Viru Väljaku Keskuse ASiga, kes nõudis Liikluskindlustusfondilt teenindusmaja arenduslepingu ühepoolset lõpetamist ja tehtud kulutuste eest rahalist kompensatsiooni.

Teenindusmaja senise rentijaga Viru Väljaku Keskuse ASiga jõudis fond eelmise aasta lõpus kohtuvälisele kokkuleppele. Selle on ka kohus kinnitanud. Kokkulepe järgi hüvitas fond omalt poolt endisele rentijale 1,21 miljonit krooni fondi poolt aktsepteeritud kulutusi

Tagatisvarana Liikluskindlustuse Fondile (LKF) kuuluva teenindusmaja haldamiseks sõlmis viis aastat tagasi 30 aastaks arenduslepingu Viru Väljaku Keskuse AS (VVK), mis polnud aga erinevatel põhjustel suutnud aastate vältel hoonet renoveerida ega tänapäevaseks teenindus- või ärihooneks ümber ehitada.

PM Online
online@postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.