VE: Arrak, Andres – majandusteadlane

Arrak: valitsuse häda on puuduv eelarvestrateegia

ERR, 19.09.2008 22:59

Majandusteadlase Andres Arraku sõnul on valitsuse häda selles, et eelarve koostamiseks puudub pikaajaline strateegia, mis oleks natukenegi majandusteooriaga kooskõlas.

“Valitsuse ülesanne on majandust tõusuperioodil maha jahutada ja kui majandus läheb alla, siis seda elavdada,” ütles Arrak ETV saates “Vabariigi kodanikud”.

“Meie püüame hambad ristis hoida eelarvet jooksvalt tasakaalus, see on tõeline kunsttükk,” kritiseeris Arrak valitsuse tegevust.

Majandusteadlase sõnul aitaks majandus elavdada see, kui võtta raha reservidest.

“Valitsus kärbib kulusid, selle asemel, et kulusid kasvatada majanduse elavdamiseks. Ja tõstab maksusid. Teeme kaht vale asja ja seega võib öelda, et valitsus kustutab bensiiniga tulekahju.”

Ärimehe ja Reformierakonna liikme Meelis Atoneni sõnul aga on reservid niivõrd väikesed, et neid tuleb hoida veel halvemateks aegadeks.

Ettevõtja Allan Martinsoni hinnangul peaks riik ette planeerima investeeringuid, mis annaks tööd ka erasektorile ja hoiaks majandust ühtlases tempos.

Veel soovitas ta, et valitsus peaks oma usalduskrediidi taastama ja selleks on vaja teatud inimeste vahetust.

Atoneni hinnangul on rahandusminister kogu protsessi nii halvasti juhtinud ja väga paljudele valitsusea halba varju heitnud, et teatud inimesi seal enam usaldada ei saa.

 
Kirsi Lattu