VE: Hololei, Henrik – euroametnik

Henrik Hololei astub Res Publicasse
(11:26 05.03.2004)

Uudise pilt
Foto: ETA

TALLINN, 5. märts (EPLO) – Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast pärast nimevahetust lahkunud Henrik Hololei esitas avalduse Res Publicasse astumiseks.

Hololei teatas, et 1991 paremtsentristlikusse Vabariiklaste erakonda ning on pärast seda kõik selle erakonna algse liikmeskonna liitumised ja lõhenemised kaasa teinud. “Sel aastal jõudsin lõplikule arusaamale, et olen eemaldunud liiga kaugele oma ideaalidest ja põhimõtetest, millega noore teotahtelise inimesena end poliitikas ära määratlesin. Kahtlemata oli viimaseks argumendiks Mõõdukate erakonna muutumine sotsiaaldemokraatlikuks parteiks. Need väärtused ei ole kooskõlas minu arusaamaga sellest, milline on Eesti jaoks õige arengutee,” ütles Hololei.

Hololei sõnul on tal soov naasta sotsiaalse ja hooliva konservatismi põhimõtete juurde. “Pean oluliseks, et kedagi ei tohi takistada olemast edukas ja kedagi ei tohi jätta raskustes üksi, samuti ei tohi unustada, et selleks, et ümber jagada, peab olema tugev ja jätkusuutlik baas, mida saab ümber jagada.”

“Soovin kaitsta tänast Eesti majanduspoliitilist keskkonda ja kaasa aidata selle keskkonna maksimaalsele realiseerimisele Euroopa Liidu liikmena,” sõnas ta.

Hololei ütles, et on viimase aasta töötanud tihedalt koos Juhan Partsiga ja hindab seda koostööd väga kõrgelt, jagades täielikult peaministri nägemust muuta Eesti teadmistepõhiseks, konkurentsivõimelisemaks ja kodanikulähedaseks riigiks, mis ühtlasi tagab ka ühiskonna nõrgematele inimväärse elu. “Tahan anda oma panuse tema poolt püstitatud eesmärkide realiseerimisse ja soovin selle nimel just tema meeskonnas ka tulevikus tööd teha.”

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.