VE: Jürvetson, Steve – investor, riskikapitalist

Steve Jürvetson: Eesti majandusel pole häda midagi
17.07.2008 08:33

Jürvetson näeb Eesti tulevikku e-teenustes. 

Jürvetson näeb Eesti tulevikku e-teenustes. Foto: Caro/Scanpix

Tuntud eesti verd riskikapitalist, Hotmaili ja Skype’i müügiga terve varanduse teeninud Steve Jürvetson arvab, et tagasilöögid Eesti majanduses on ajutised ning kasv jätkub peagi.
Jürvetson oli Skype’i suuremaid investoreid, enne kui eBay tolle firma ära ostis ning praegu on ta investeerinud Tallinna börsile ja firma Broadgate Capitali kaudu Baltikumi kinnisvarasse, kirjutab Eesti Ekspress.

Eesti majanduskasvu pidurdumine ei tee talle muret, sest teda huvitab pigem perspektiiv: kui ta mõnda ettevõttesse investeerib, siis tähtis on seis 5-7 aasta pärast.

Jürvetsoni sõnul tuleks mõelda sellele, et kõik eeldused on Eestis sama head kui pool aastat tagasi ning majanduskasvu praegusel pidurdumisel ei ole kümne aasta pärast enam mingit tähtsust.

Tulevikuks annavad talle Eesti suhtes kindlust eestlaste ettevõtlik vaim ning suuresti e-teenustel baseeruv infoühiskond: veeb kubiseb tema hinnangul kasutamata võimalustest, näiteks pole keegi veel loonud eBay-sarnast toimivat oksjonikeskkonda teenustele.

Toimetas Marina Lohk