VE: Rakvere keskväljak

Paraad segab Rakvere keskväljaku valmimist

Ehitustööd Rakvere keskväljakul käivad täie hooga, kuid võidupüha paraadiks väljak hoolimata varasematele korduvatele lubadustele täiesti valmis siiski ei saa.

Rakvere abilinnapea Matti Jõe rääkis, et paraadil osalejaid on väga palju ja kui esmalt arvati, et kogu seltskond mahub valmis keskväljakule ilusasti ära, siis nüüdseks on selgunud, et keskväljakule kavandatud küngas ja lohukene siiski paraadi korraldajate plaanidega kokku ei sobi.


Rakvere keskväljakul alustati taas töödega, kuid esialgne valmimistähtaeg lükkus võiduparaadi tõttu ligi kuu aega edasi. Foto: Tairo Lutter

“Ma ei arva, et linnavalitsus kedagi petab, olukord on lihtsalt pisut muutunud,” selgitas Jõe ja lubas, et keskväljak valmib lõplikult 10. juuliks.

Paraadi ajaks kaetakse väljak sillutise kividega, vaid need kohad, kuhu peaks tulema väike süvend ja küngas, jäetakse katmata ja seal tasandatakse pinnas sõelmetega, ütles Jõe. Pärast paraadi kaevatakse sisse süvend, laotakse küngas üles ja kaetakse ka need kohad sillutisega.

“Ehitajaga sõlmitud lepingusse on vastavad muudatused sisse viidud ja keskväljaku valmimise tähtaeg määratud,” märkis Jõe.

Abilinnapea sõnul oli kaalumisel ka variant, et sõjaväelased marsiksid üle keskväljakule kerkiva künkakese, kuid paraadi korraldajad ei pidanud seda sobilikuks. “Rivid pidavat liialt vonklema hakkama,” lisas Matti Jõe.

Kaitseliidu pressiesindaja Neeme Brusi sõnul on Rakvere linnavalitsus lubanud, et 15. juuniks on keskväljak paraadiks valmis. “Eks sellisel juhul need mõned väikesed asjad on, mis tegemata jäävad,” leidis Brus.

“Paraad toob kogu Eesti pilgud Rakvere peale ja mõne väikese vidina valmimise võib edasi lükata küll,” arvas Neeme Brus. “Ma arvan, et sellest sünnib Rakverele pigem kasu kui kahju.”

Rakvere keskväljaku projekteeris arhitektibüroo Kosmos Tallinnast, ehituse peatöövõtjaks on AS Koger & Partnerid. Veebruaris otsustas Rakvere linnavolikogu võtta keskväljaku valmisehitamiseks 6,6 miljonit krooni laenu.

Eelmisel aastal kulutati keskväljaku ehitustöödele ligikaudu 1,5 miljonit krooni, seega läheb keskväljaku rajamine linnale maksma üle 8 miljoni krooni.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.