VE: Tätte, Jaan – merekihus näitleja,

Jaan Tätte: jaala asemel ehitas meister pilli
14.07.2003

Näitleja Jaan Tätte sõnul on laevameister Jorma Friberg ehitanud jaala asemel pilli, kirjutab SL Õhtuleht.

«Ütlesin ka laevameister Jorma Fribergile, et enda arvates ehitas ta paadi, aga tegelikult on ta sündinud pillimeister, sest igal öösel pani vesi paadi helisema – see kõlises kaasa igale lainele nagu mingi imeline pill,» õhkab rannarootslaste jaalal Vikan Rootsi kuninga juurde merereisi kaasa teinud näitleja Jaan Tätte.

«Randusime seal päris kuningalossi ees kuningakai ääres Rootsi sõjalaeva saatel. Oli ikka uhke tunne küll. Ja siis ma just mõtlesin, et imelik on see paadi saatus: alles oli jaala Haapsalus väikese viletsa kuuri all ja nüüd sõidab sõjalaeva saatel kuningalossi ette,» meenutab Jaan sihtpunkti jõudmist.

Jaan oli ainus paadielanik, kes 22 päeva väldanud 500 meremiili pikkusel reisil sadamatesse ankrusse jäänud jaalalt isegi ööseks ei lahkunud.

Ka Rootsi pealinnas Vaasa muuseumi kõrval kail olles eelistas Jaan kajutit pehmele hotellivoodile. «Õhtul tekkis selline kripeldus, et pean ikka laeva minema, aga kuna kai territoorium oli ööseks lukku pandud ning aedade ja okastraatidega eraldatud, siis ronisin nagu köietantsija mööda meie kinnitusosa paati. Tore kõlkumine oli seal.»

Elu pikimale merereisile tagasi vaadates ütleb Jaan, et see on ikka üks ohtlik värk. «Selles mõttes, et hinge jääb tohutu kripeldus, et tahaks kohe uuesti merele. Olen praegu olnud ühe päeva Vilsandil ja tunnen, et tahaks kohe tagasi merele. Et kuival maal ei ole nii hea kui mere peal õõtsudes,» naerab Jaan.

–>PM Online
online@postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.