VE: vedurimeeste streik

Toetusstreigi tõttu käigust ära 20 rongi

Allar Viivik, SLÕL, laupäev. 25. september 2004

Tiina Kõrtsini
ASENDASID: Streigi tõttu käigust ära jäänud ronge asendasid Taisto bussid.

Edelaraudtee vedurimeeste eile alanud streik jättis käigust ära enamiku diiselronge.

Eesti Raudtee vedurimeeste palganõudmiste toetuseks alanud streigi tõttu seisis eile Eestis 20 rongi. Plaani järgi sõitis vaid Tallinna-Tartu kiirrong. Käigust ärajäänud diiselronge asendasid Taisto liinibussid. Paraku nurisesid sõitjad, et nad ei tea sõiduplaani ning kõik ei mahu bussidesse.

«Kell 16.30 väljunud Türi rongi asendusbuss oli täis. Sinna ei saanud pileteid,» rääkis Eva Tamfeld, kes pidi ootama järgmist bussi.

Iga päev Kohila ja Tallinna vahet sõitev Lidia Sepp kurtis, et ei saanud hommikul õigeks ajaks tööle. «Õnneks sain Sebe bussiga Tallinna. Aga teavet, millal ja kus asendusbussid liiguvad, on vähe.»

Nördinud oli ka Toivo Niin. «Hommikul 7.15 Kohilast välja sõitma pidanud rongi asendusbussiga oli segadus,» ütles ta. Tund hiljem aga väljus buss kümmekond minutit enne õiget aega. Õnneks viis naine mehe autoga tööle. «Aga need on lisakulud ning asendamine on veidike läbimõtlematu,» kinnitas Niin.

Kokku saab Edelaraudtee kahepäevase streigiga kahju ligi 4 miljonit krooni. Seda nõutakse välja streikijatelt, kuid viimased pole nõus kahju hüvitama.

Eile hommikul ei lasknud Eesti Raudtee Kopli jaama turvamees vedurimeeste ametiühingujuhti Heino Rüütlit jaama. Rüütel tegi kohe politseile avalduse, milles palus tagada ametiühingute õiguslik kaitse. «Selline toimimisviis on seadusevastane, kuna kehtiva seaduse kohaselt pole ettevõttel õigust ametiühingute tegevust takistada,» teatas Ametiühingute Keskliit BNSile.

Eesti Raudtee avalike suhete juhi Priit Koffi sõnul võivad nende territooriumil viibida vaid ettevõtte töötajad. «Paraku Heino Rüütel pole meie töötaja,» selgitas Koff.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.