VE: Viljandi tikuvabrik

Viljandi tikuvabrik üritab Guinnessi rekordit teha
25.11.2004 08:35PM Online

Viljandi ettevõte Estonian Match üritab pääseda Guinnessi rekordite raamatusse, süüdates laupäeval Ugala teatri ees põlema kuue meetri pikkuse tiku, kirjutab Sakala.

Viljandi tikuvabrik tähistab rekordipurustamise üritusega oma saja aasta juubelit.

Pidustused algavad laupäeva õhtul kell viis teatri ees sellega, et põlema üritatakse süüdata kuue meetri pikkune ning 28-sentimeetrise läbimõõduga tuletikk. Läbimõõdu ja pikkuse suhe on identne tavalise tuletiku omaga.

«See on tikk nagu tikk ikka, ainult natuke suurem,» selgitas aktsiaseltsi Estonian Match juhataja Tarvo Moss.

«Lõpuni me seda põletada ei kavatse, rekordite raamatusse pääsemiseks piisab sellest, kui tikk süttib.»

Praegu pikima tiku rekordit Guinnessi rekordite raamatus pole. Mossi sõnul on selle koostajad siiski lubanud, et kui sündmus korrektselt fikseeritakse, pannakse tiku rekord ka kirja.

Rekordtiku valmistamiseks on Estonian Matchis tehtud hoolega eeltööd.

«Oleme suvi läbi katsetanud eri pikkusega tikke, et leida õige parafiinisegu ning sobiv puidu kuivatamise tehnoloogia. Alles esmaspäeval, kui viimane katse õnnestus, otsustasime rekordit siiski üritada,» rääkis Tarvo Moss eile.

Katsetiku läbimõõt oli sama nagu laupäevasel rekordiüritajal, kuid see oli umbes poole lühem.
Võimsa haavapuu, millest rekordtikk on lõigatud, sai vabrik Saarepeedi valla Moori küla talumehelt.

«Veel pikemat tikku oleks raske teha juba ainuüksi sellepärast, et nii suured haavad on enamasti kas kõverad või seest mädad,» lisas Moss.

Estonian Match kaasab rekordi registreerimisse ekspertfirma SGS Estonia. Selle töötaja Oleg Stasiy kinnitusel on rekordi registreerimiseks tarvis tikk täpselt üle mõõta ning foto- ja videomaterjaliga raport koostada.

«Kui selle asja juures midagi untsu peaks minema, siis me väga ei kurvasta. Kõige tähtsam on ikka see, et vabrik saab saja-aastaseks,» ütles Tarvo Moss.

Kui kuuemeetrine tikk laupäeval tõesti põlema saada õnnestub, on tegemist teise Viljandimaal sündinud Guinnessi rekordiga. Rekordite raamatus registreeritud parima tulemuse naiste kiikingus püstitas Kätlin Kink Kõpust.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.