Viini riigiooper

Jalgpall laastab kuulsat Viini ooperit

Ioan Holender tunnistab jalgpalli ajutist võitu balleti üle

ERR, 17.06.2008 20:18

Maailmakuulus Viini riigiooper oli sunnitud tegema ajaloolise otsuse ja jätma ära ühe oma etendustest, kuna osaliselt ka Viinis toimuv jalgpalli EM on kultuuritempli juhtkonna hinnangul tõmmanud endale kogu rahva tähelepanu ja etendust ei õnnestunud kuidagi välja müüa.

Kui tavapäraselt lähevad riigiooperi etendused täissaalile, siis näiteks alles 1. märtsil esietendusega lavalaudadele jõudnud Giuseppe Verdi ooperile”Saatuse jõud” on jäänud välja müümata 29% pileteist, teatas RIA Novosti viitega AP-le.

Sellest tulenevalt võttis ooperi juhtkond vastu ka otsuse jätta ära 29. juulile plaanitud balletiõhtu, kuna just sel päeval leiab Viinis aset jalgpalliturniiri finaalmatš. Lisaks on riigiooperi esindajate sõnul üsna tõenäoline oht, et väärikad balletisõbrad satuvad Viini tänavatel kokku  kümnete tuhandete jalpallifännidega.

Viini riigiooperi direktori Ioan Holenderi sõnul on see tema 17-aastase ametisoleku jooksul esimene juhtum, kus etendus tuleb ära jätta publikuhuvi võimaliku vähesuse tõttu.

Aivar Pau