4. jaanuar

1898 sündis Väike-Maarjas helilooja, koorijuht ja muusikapedagoog Tuudur VETTIK (Feodor Fabian). Temast loe pikemalt Virumaa Entsüklopeediast.

1936 New Yorgi ajakirjas Billboard avaldati esimene plaatide läbimüügil põhinev popmuusika edetabel.

1973 Montreali kunstimuuseumist rööviti kahe miljoni dollari eest kunstiteoseid, kaasa arvatud miljon dollarit maksev Rembrandti maal.

1990 nimetati Kohtla-Järve rajoon ümber Ida-Viru maakonnaks ja Rakvere rajoon Lääne-Viru maakonnaks.
Eelnevalt toimunud rahvaarutelul pakuti Ida-Virumaa nimena ka ajaloolist Alutaguset. Võitis nende pooldajate hoiak, kes arvasid, et kunagi ajaloos taastub ühtne Virumaa. Arvati, et siis on ainsaks ülesandeks Ida ja Lääne eest äravõtmine, maakonnavapp oli algne, Vabariigi-aegne.
Algas maakondade-vaheline kemplemise ja Toompea nõudis ajaloolise Virumaa vapi muutmist hieraldikareeglitele vastavaks. Nii muutsid läänevirulased oma maakonnavapi värve: algne merd sümboliseeriv sinine asendati rohe-kollakaga, mis pidanuks viitama põllumajanduslikku-metsalikku Lääne-Virumaale…
Idavirulased keeldusid ajaloolist vappi muutmast.
Nii said ka maakonnavapid erinevaks…

2000 Briti naised Catherine Hartley ja Fiona Thornewill jõudsid jalgsi lõunanabale.

2002 Itaalias Sardiinia saarel suri 112-aastaselt maailma vanim mees Antonio Todde. Mõni tund hiljem suri Roomast lõunasse jäävas väikelinnas 110-aastaselt Itaalia vanim naine Maria Grazia Broccolo.

Arthur Ruusmaa