1.septembril avati Torma Põhikooli Spordihoone

Avatakse Torma spordihoone

Homme kell 13 avatakse piduliku tseremooniaga Carl Robert Jakobsoni nimelise Torma Põhikooli juurdeehitisena valminud spordihoone, mida vallavanem Riina Kull nimetas avaliku sektori sajandi ehitiseks selles piirkonnas.

Spordihoone avamisel on linti läbi lõikamas regionaalminister Jaan Õunapuu ja maavanem Aivar Kokk.

Avapäeval saab kaasa elada ka spordivõistlustele. Sõpruskohtumisel võrkpallis on vastasteks Jõgeva maavalitsuse ja Torma vallavalitsuse võistkond. Samuti saab teoks Eesti tippkorvpallurite ja Raivo Tralla juhtimisel treenivate Torma noorte korvpallurite vaheline sõprusmäng. Pidulikku meeleolu lisab Torma Noorte Puhkpilliorkester Kaido Järvsoo juhatusel.

Vallavanem Riina Kulli sõnul on Tormasse ehitatud igati kaasaegne ja ilus spordihoone, mille üle valla elanikud heameelt tunnevad. “Kindlasti on sellel kauaoodatud objektil ka väga oluline regionaalne tähendus. Spordihoone ehitamine moodustab ka ühe osa kogu koolikompleksi kaasajastamisest. ”

Torma spordihoone projekteeris Andres Põime Tallinna firmast Studio -3 .”On kostnud ka arvamusi, et see on isegi liiga võimas ja ilus. Projekteerija oli aga seisukohal, et ka maal peavad olema igati tänapäevased ja esinduslikud hooned,” kommenteeris Riina Kull.

Spordihoone ehitas Siimusti firma AS Cobra Grupp.

JAAN LUKAS, Vooremaa