Aa külas avatakse detsembris uus eakate pansionaat

Põhjarannik

 Aas avatakse detsembri lõpus vanurite pansionaat
SotsiaalDetsembri lõpuks peaks Lüganuse vallas Aa külas valmima eakatele uus pansionaat. Ja juba järgmise aasta esimestel päevadel peaksid sinna kolima esimesed asukad, loodab OÜ Häcke juhatuse esimees Ilmar Köök.

Tööd on täies hoos

Praegu käivad tulevase pansionaadi ruumes täie hooga ehitustööd. „Loodame jõuda,“ ütles Köök tähtaegadest rääkides.

Teise korruse ruumides on jäänud veel siseviimistlus teha, duširuumid ja tualetid sisustada. Köögi kava kohaselt peaks sinna tulema ka väike kaminaga puhketuba, kus on võimalik külalisi vastu võtta.

Esimesel korrusel on tööd veidi rohkem. Lähiajal paigaldatakse sinna puidugraanulitel töötav katel. Esimesele korrusele tulevad oma saun ja pesuköök. Uues pansionaadihoones on ka omaette köök.

Suveks koosneb kompleks kahest hoonest

Ilmar Köögi kava kohaselt mahutab ehitatav hoone 26-28 inimest. Suve poole peaks ehitatava maja kõrvale kerkima pansionaadi umbes 20kohaline teine järk. Kahe maja üldmaksumus on arvestuste kohaselt 5 miljonit krooni.

Tulevasel pansionaadil pole veel nime, see-eest on asutuse juhi sõnul tehtud plaanid, kuidas ümbritsev territoorium korda teha nii, et hooldekodu elanikud saaksid endale südamelähedase tegevuse leida. Köök loodab, et tulevastel asukatel on ka spordihuvi: rajatakse golfiväljak ja luuakse võimalused teistegi spordialadega tegelda.

Töötajaid on raske leida

Poolteise kuu pärast avatav pansionaat vajab kokka, hooldajaid, koristajat, meditsiiniõde ja aednikku. „Kuid kogemus on näidanud, et normaalset töötajat on üsna raske leida,“ viitab sotsiaalasutuse juht suhtlemiskogemusele üsna kahtlaste tööotsijatega.

„Loomulikult ei saa me töötajatele pakkuda samasugust palka kui Tallinnas, sest kõik sõltub pansionaadi kohatasust. See on meil umbes 5000-5500 krooni kuus, vähemalt järgmise aastani, ning see on üks Eesti madalamaid,“ ütles Köök.

Tulevasi töötajaid otsitakse nii Ida-Virumaa kutseõppekeskuse koka eriala kui ka Kukruse meditsiinikooli lõpetajate seast.

TATJANA LEPPIK
Reede, 17.11.2006