Aastaga kaotas maakond peaaegu 4500 inimest

Aastaga kaotas maakond peaaegu 4500 inimest
VariaStatistilised andmed maakonna elanikkonna kohta näitavad, et aastaga on elanike arv kõikides omavalitsustes vähenenud, erandiks vaid Kohtla vald, kus see on viie inimese võrra suurenenud.

Jääb üle loota, et kui need lapsed ükskord suureks saavad, siis ei lähe nad siit ära ja demograafiline olukord paraneb märgatavalt.

2007. aasta alguse andmetel on maakonnas jäänud 4512 inimese võrra vähemaks kui 2006. aasta algul. Elanike vähenemine on olnud umbes 2,5 protsenti. Mõnes omavalitsuses on see veidi väiksem, teises suurem. Elanikkonna vähenemise peamine põhjus on see, et suremus ületab sündimust. Kusjuures ei saa öelda, et surevad peamiselt vanad inimesed – tihti on meil surma põhjuseks ka südame- ja onkoloogilised haigused. Kuigi 2006. aastal oli 2005. aastaga võrreldes surmi 85 võrra vähem, sündis ka lapsi 234 võrra vähem.

Ida-Viru maavalitsuse perekonnaseisuosakonna juhataja Raissa Gorski sõnul oli mõnel kuul sündimus suurem kui varasematel aastatel ja see andis lootust paremateks näitajateks kui mullu, kuid kokkuvõttes olid need siiski halvemad. „Nii et üldiselt pole midagi rõõmustavat. On, mille üle järele mõelda,“ ütles Gorski. „Isegi Kohtla vallas, kus