Ametist lahkuv maavanem läheb Tiit Vähi teenistusse

Ametist lahkuv maavanem läheb Tiit Vähi teenistusse (10)
19.05.2007 23:47

Kommenteeri
| Loe kommentaare

31. mail Ida-Viru maavanema ametist lahkuv Ago Silde läheb tööle suurärimees Tiit Vähile kuuluvasse Silmet Gruppi.

>> Artikli juurde

Pilt

Ida-Virumaa maavanem Ago Silde (paremal)president Toomas Hendrik Ilvesega Kalvi mõisas.
Foto: Liis Treimann

 Ago Silde asub tööle Tiit Vähi ärimaailma
Persoon31. mail Ida-Viru maavanema ametist lahkuv Ago Silde läheb tööle suurärimees Tiit Vähile kuuluvasse Silmet Gruppi.

Ago Silde ja Tiit Vähi on viimastel aastatel koos osalenud mitmetel avatseremooniatel ja konverentsidel. See pilt on tehtud mullu detsembris Vene keemiakontserni EuroChem terminali TankChem avamisel Sillamäe sadamas.

Tiit Vähi kinnitas eile Põhjarannikule, et on Ago Sildega tema tööleasumiseks põhimõtteliselt käed löönud. “Ida-Viru maavanemana on Ago Silde mulle silma jäänud oma hea tööga,” põhjendas Vähi.

Samas ei soovinud ta täpsustada, mida Silde uues ametis tegema hakkab. “Kuna tööleping on veel kirjalikult vormistamata, siis ei pea ma õigeks sellest veel rääkida,” märkis Vähi.

Põhjarannikule teadaolevalt võib Ago Sildest saada Silmet Grupi juhatuse liige, kelle otseseks töövaldkonnaks jääb gruppi kuuluva Sillamäe soojuselektrijaama juhtimine.

Ago Silde ja Tiit Vähi on viimastel aastatel tihedat koostööd teinud ning teineteist tunnustanud. Vähi on Silde käest pälvinud mitmeid maakondlikke ettevõtluse auhindu. Vähi omakorda on kiitnud Sildet kui tublit maavanemat ning näiteks veebruaris Narvas toimunud Ida-Virumaa arengukonverentsil kutsus osalejaid üles riigikogu valimistel hääletama Rahvaliidu nimekirjas kandideerinud Silde poolt.

Vabariigi valitsus vabastas eile Ago Silde tema enda lahkumisavalduse alusel 31. maist Ida-Viru maavanema ametist. Silde on Põhjarannikule öelnud, et otsustas keset kehtivat ametiaega maavanema kohalt lahkuda, kuna tundis, et käes on aeg võtta oma elus ette järgmine etapp ja suunduda eraettevõtlusesse. Samas on ta märkinud, et lahkumisotsust mõjutas muuhulgas tegema ka see, et praeguse võimuliidu mõningad juhtpoliitikud arvavad, et maavalitsused on senisel kujul Eestis end ammendanud. “Ma pole harjunud tegema tööd, mille vajalikkuses kaheldakse,” ütles Silde.

Pärast Silde ametist lahkumist saab Ida-Viru maavanema kohusetäitjaks maavalitsuse rahandusosakonna juhataja Monika Helmerand, teatas valitsuse pressiesindaja.

Regionaalminister Vallo Reimaa sõnul soovib ta uueks Ida-Viru maavanemaks pakkuda inimest, kes leiaks erinevalt Sildest ka enamiku siinsete omavalitsusjuhtide toetuse. Samas ei osanud Reimaa veel öelda, kas sobivat kandidaati hakatakse otsima avaliku konkursiga või mitte.

ERIK GAMZEJEV
Reede, 18.5.2007