Aprillikuu toob eakatele viimaste aastate suurima pensionitõusu

Aprillikuu toob eakatele viimaste aastate suurima pensionitõusu (6)
05.11.2007 07:32
Loe kommentaare (6)
SLÕL Online
www.sloleht.ee

Peagi pensioniindeksit reformiv riigikogu paneb pensionide kasvu senisest märksa enam sõltuvusse palkade kasvust ja võimendab 1. aprilli pensionitõusu, mil keskmine vanaduspension kerkib 4581 kroonini.

Ühtlasi tähistavad pensioniseaduse muudatused aprillis alustanud riigikogu senist kõige revolutsioonilisemat ning ka kaugemasse tulevikku vaatavat sammu, puudutades otseselt sadu tuhandeid juba pensionipõlve pidavaid või sinna lähiajal jõudvaid inimesi, kirjutab Postimees.


 

Põhjalikult ringi tehtava indeksi mõjul võivad 44-aastase tööstaažiga pensionärid ette arvestada oma sissetuleku 22-protsendilise suurenemisega – 800 lisakrooni on neile valusal hinnatõusu ajal nii vajalik tugi.

Järgmisest aastast sõltub pensioniindeksi arvutamisel palkadest, täpsemalt sotsiaalmaksu laekumise aastasest kasvust 80 protsenti ja tarbijahinnaindeksi aastasest kasvust 20 protsenti.

Pikalt kehtinud kord arvestas mõlemat võrdselt – nii sotsiaalmaksu kui ka inflatsiooni kasvu osa moodustasid varem indeksist 50 protsenti.