ÄRA VÕTA !!! tareenitablett – medikament, mis viib haiglasse…

 Vene sõjaväest maha jäänud tablette söönud lapsed sattusid haiglasse

SLÕL

Lasnamäe koolides levitatavad tareenitabletid on viimase kahe nädala jooksul haiglasse viinud viis last.

Teismelised jagavad ja müüvad Nõukogude armees vastumürgina kasutatud tareenitablette tänaval ning panevad salaja isegi koolimorsi sisse, kirjutas Postimees.

Septembri lõpus leidsid politseinikud Lasnamäelt Suur-Sõjamäe piirkonnast raudtee lähedalt 350 karpi medikamentidega, mis keemiarünnaku vastumürkide seas sisaldasid ka tareenitablette. Arstide sõnul võib keemiarelva rünnaku puhuks mõeldud tablettide kaugem mõju olla ettearvamatu.

“Et tegemist on hallutsinogeeniga, on mõned patsiendid “näinud putukaid”,” kirjeldas lastehaigla vastuvõtuosakonna arst Elke Nurm. “Teised on muutunud ülitundlikuks või käituvad agressiivselt, ei maga öösel ning räägivad olematute inimestega.”

Üks 13-aastane poiss jagas Nurme sõnul jalahoope kodustele ja talle järele tulnud kiirabitöötajatele. Mõned päevad tagasi haiglasse sattunud 12-aastasele tüdrukule kutsus ema kiirabi, kuna laps oli kummaliselt rahutu. Tüdruk oli kahe päevaga võtnud sisse kokku neli tabletti. Tabletid andis talle kaheksandas klassis õppiv koolivend, kes jagab neid sõpradele tasuta, teistele aga 40-kroonise tükihinnaga.

Teiste haiglas olevate laste jutu põhjal on selgunud, et teismelised pakuvad tablette sünnipäevadel ning tänaval, kusjuures mõnel noorel on tareeni väga suurtes kogustes.

Tareeni mõju inimestele on erinev. Medikamendi tarvitamine võib põhjustada peapööritust, peavalu, rahutust, joobeseisundit koos mälu- ja koordinatsioonihäiretega. Samuti võivad tekkida hallutsinatsioonid, kaob aja- ja kohataju.