Avinurme puiduait

Tagasi Edasi 1/1
Leivateo on käsile võtnud Avinurme leivameister Heli Habakuk (vasakul) ja Evelin Ilves.

foto: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Avinurme puidukäsitöökodu avati uhke peoga
24.06.2010 12:18

Birgit Remiküll

Eelmisel reedel avati Avinurmes puiduait pillimängu ja tantsu saatel. Avamisel tõmbas proua Evelin Ilves laaste, küpsetas leiba ja asendas hiljaks jäänud õhtujuht Sepo Seemanit.

REKLAAM
Pidu lõppes lõbusa simmaniga, kus tõmmati lõõtsa ja Tarvanpää mehed näitasid mehiseid tantse.

Avinurmes peeti suurt pidu, kus olid kohal kõik suuremad tegijad üle Eesti. Pidu algas Väike-Maarja puhkpilliorkestri võimsa esitusega ja esimesed luuleread luges presidendi abikaasa Evelin Ilves isiklikult.

Avinurme tünnilaat.  Avinurme tünnilaat. foto: Eva Klaas

Avinurmes avab uksed puiduait

10.06.2010 09:25

18. juunil avatakse Avinurmes pidulikult ainulaadne puidukäsitöökeskus. Puiduaida avalaastu tõmbab presidendiproua Evelin Ilves, kellel õnnestub ka avatavas leivatoas käed jahuseks teha.Avinurme kui iidne puidukäsitöö kants on oma maja oodanud aastakümneid ning lahendus leiti tänu puiduettevõtte AS E. Strauss ja EAS-i edukale koostööle.

Uus maja, kus pinda 378 ruutmeetrit , loob piisavad ruumid Avinurme puidukäsitöö eksponeerimiseks, toodete müügiks ja töötubade läbiviimiseks.

Soklikorrusel asuvad leivaküpsetamistuba, laastutõmbamise töötuba ja saunaait. Esimesel korrusel rõõmustavad külastajaid avar valgusküllane käsitöö müügisaal ja kodune kohvik.

Samuti avaneb külastajatel võimalus jälgida käsitöömeistrite töid ja tegemisi. Kõige pisem külastaja leiab tegevust puidust mängunurgas või väljas lasteatraktsioonidel. Teise korruse päralt on 103 ruutmeetri suurune seminaride ja töötubade ruum.

Puiduaida näol on tegemist esimese turismikeskusega Avinurmes, kus sajandeid puidukäsitööga leiba teenitud ja kust pärit puidumeistrid on kuulsad nii kodumaal kui võõrsil.

Külastajaid oodatakse alates 21. juunist.