Berliini müür

 

Berliini müür 

Berliini müür

Foto: wikipedia.org

Rootslanna on 29 aastat Berliini müüriga abielus olnud
27.05.2008 12:56

Normist kõrvale kalduva  seksuaalse käitumise diagnoosiga rootslanna on 29 aastat olnud abielus Berliini müüriga.

54-aastane Eija-Riitta Berliner-Mauer, kelle perekonnanimi tähendab saksa keeles Berliini müüri, abiellus selle betoonist ehitisega 1979. aastal, kirjutab newsvault.com.

 

Berliner-Maueri kinnitusel armus ta sellesse müüri juba lapsena, nähes seda televiisorist.

 

Vanemana hakkas rootslanna Berliini müüri fotosid koguma ja säästis raha, et Berliini sõita.  Oma kuuenda reisi ajal, mis toimus 1979. aastal, abiellus ta kümnekonna tunnistaja juuresolekul müüriga.

 

Naise kinnitusel on tal müüriga hea suhe.

 

Põhja-Rootsis Lidenis elava naise sõnul tunneb ta, pikkade, kõhnade ja horisontaalsete asjade suhtes seksuaalset tõmmet.

«Suur Hiina müür on ka atraktiivne, kuid minu jaoks liiga jäme ja robustne,» nentis rootslanna.

Kui suurem osa inimkonnast tervitas 1989. aastal Berliini müüri langemist, siis selle müüri «abikaasa» oli ðokeeritud.

Berliner-Maueri kinnitusel ei suutnud ta pärast seda enam oma «kallimat» külastada ja ta eelistab müüri meenutada sellisena, nagu see varem oli.

«See, mida nad Berliini müüriga tegid, on kohutav. Nad tapsid mu abikaasa,» nentis parafiilia diagnoosiga naine.

Parafiilia on seksuoloogias normist kõrvale kalduv seksuaalne käitumine või eelistus. Parafiiliad on seksuoloogias kirjeldatud hoiakute ja käitumiste kompleksid, mille esinemist tuvastatakse sümptomite kaudu.

 

Berliini müür (saksa keeles die Berliner Mauer) oli betoonist barjäär, mis alates 13. augustist 1961 kuni 9. novembrini 1989 eraldas Lääne-Berliini Saksa DV-st. Müür oli üks Külma sõja ja Saksamaa eraldamise tuntuimaid sümboleid.

Müür kuulus Lääne-Berliini piiravate kaitseehitiste-piirirajatiste vööndisse. Sarnase piiritõkkega oli kaetud kogu piir Lääne-Saksamaaga. Selle tulemusena laius Ida-Saksamaa piirivööndi 500 ruutkilomeetril betoonist valli, okastraadi ja isetulistavaid relvi täis surmatoov perimeeter.

 

Toimetas Inna-Katrin Hein