Doonoripäev Kiviõlis

Tule doonoripäevale Kiviõlis!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus korraldab doonoripäeva kolmapäeval, 6. mail kell 11.00–14.00 Kiviõli Kunstide Koolis (Vabaduse 6).

Doonorlus on heategevus, millega saavad hakkama paljud meist.

Iga veredoos on hindamatu väärtusega, sest võib aidata mitmeid elusid.

vereloovutus2_1_.jpg:

Viimati toimus doonoripäev Kiviõlis möödunud aasta septembris, millest võttis osa palju häid inimesi. Verekeskus tänab kõiki ning julgustab seniseid doonoreid ja doonoriks soovijaid järgmistele heategudele, sest nüüd on selleks taaskord suurepärane võimalus.

Oodatud on kõik, kuid endiselt on eriti abi vaja A ja 0 Rh negatiivse veregrupiga doonoritelt.

Eesti haiglate patsiendid vajavad doonoriverd iga päev, sest verd ei ole võimalik tööstuslikult toota ja vere ainsaks allikaks on teine inimene. Verd loovutades on Sul võimalus aidata paljusid eluohtlikus seisundis inimesi. Doonorivere toel on võimalik teha ka paljusid operatsioone, mida muidu ei saaks suure verekaotuse riski tõttu sooritada.

Doonoripäeva külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ning väikesele puhkusele pärast vereandmist. Vereandmine on valutu ja ohutu protseduur, mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd. See moodustab kõigest 8% kogu täiskasvanu inimese verest. Vere maht taastub kohe, vererakkude arv keskmiselt 72 tunni jooksul.

Loovutades verd saame olla kindlad, et Eesti haiglate verevarud on piisavad. Verepuudus on meie kõigi ühine mure, sest abivajaja rolli võivad õnnetu juhuse tõttu sattuda ka meie sõbrad, lähedased ja tuttavad ning doonorivere olemasolust võib ühel päeval sõltuda ka meie enda elu.

Verekeskus soovitab tutvuda lisainfoga www.verekeskus.ee

Tule doonoriks, kui oled:
* terve, ei põe hetkel mõnda viirushaigust ega tarvita ravimeid
* puhanud ja söönud
* kehakaaluga üle 50 kg
* 18-60 aastane

Viimasest vereandmisest peab olema möödunud meestel 60 päeva ja naistel 90 päeva. Kui Sul on olnud nõelravi, tätoveerimisi või naha augustamisi, saad verd loovutada 6 kuu möödudes.

Vereloovutusele tulles võta palun kaasa pildi ja isikukoodiga isikut tõendav dokument.

NB! Verekeskus soovib teha vereloovutuse doonoritele ja doonoriks soovijatele võimalikult lihtsaks ja vähem aeganõudvaks. Seetõttu avasime veebruaris Tallinna kesklinnas Foorumi keskuse (Narva mnt 5) neljandal korrusel uue vereloovutuskoha – DoonoriFoorumi (vastuvõtuajad E 9-15; T- N 11-19; R 9-14).

Liftid neljandale korrusele sõitmiseks asuvad Foorumi keskuse sees. Vere loovutamise ajaks saab Viru Keskuse parkimismajas 2 tundi tasuta parkida. Lisainfot saab DoonoriFoorumi registraatorilt, kes annab parkimiskviitungile vastava templi tasuta parkimiseks.

Tule doonoriks – Sina saad aidata!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus
www.verekeskus.ee