Doonoripäev Narvas

Doonoripäev Narva Linnuses!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus korraldab Narva elanikele järgmise doonoripäeva teisipäeval, 19. mail kell 12.00–16.00 Narva Linnuses.

Doonorlus on heategevus, millega saavad hakkama paljud meist. 

Iga veredoos on hindamatu väärtusega, sest võib aidata mitmeid elusid.

Narva_linnuse_doorip.jpg:

Narva muuseumi ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse koostöös toimunud doonoripäev 19. veebruaril oli üliedukas.
Veredoonorluse ja verekeskuse tegevuse vastu tundsid huvi paljud ning verd loovutasid 115 lahket inimest. Lisaks vereloovutusele toimus palju muud põnevat – külalised said kuulata loenguid, vaadata doonorluse õppefilmi, osaleda viktoriinil ning tutvuda Narva Linnusega. „
Saime palju uusi noori doonoreid, kes on vajalik täiendus meie doonorite ridadesse. Hindame seda kõrgelt ning soovime ka edaspidi kord aastas Narvas sellise ürituse korraldada,“ ütles doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.
Verekeskus tänab südamest koostööpartnereid ja kõiki osalejaid ning kutsub seniseid doonoreid ja doonoriks soovijaid järgmistele heategudele 19. mail!

Verekeskuse ülesanne on tagada haiglatele vajalikud verevarud. Eesti haiglate patsiendid vajavad doonoriverd iga päev, sest verd ei ole võimalik tööstuslikult toota ja vere ainsaks allikaks on teine inimene. Verd loovutades on Sul võimalus aidata paljusid eluohtlikus seisundis inimesi. Doonorivere toel on võimalik teha ka paljusid operatsioone, mida muidu ei saaks suure verekaotuse riski tõttu sooritada.

Doonoripäeva külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ning väikesele puhkusele pärast vereandmist. Vereandmine on valutu ja ohutu protseduur, mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd. See moodustab kõigest 8% kogu täiskasvanu inimese verest. Vere maht taastub kohe, vererakkude arv keskmiselt 72 tunni jooksul.

Loovutades verd saame olla kindlad, et Eesti haiglate verevarud on piisavad. Verepuudus on meie kõigi ühine mure, sest abivajaja rolli võivad õnnetu juhuse tõttu sattuda ka meie sõbrad, lähedased ja tuttavad ning doonorivere olemasolust võib ühel päeval sõltuda ka meie enda elu.

Verekeskus soovitab tutvuda lisainfoga www.verekeskus.ee

Tule doonoriks, kui oled:
* terve, ei põe hetkel mõnda viirushaigust ega tarvita ravimeid
* puhanud ja söönud
* kehakaaluga üle 50 kg
* 18-60 aastane

Viimasest vereandmisest peab olema möödunud meestel 60 päeva ja naistel 90 päeva. Kui Sul on olnud nõelravi, tätoveerimisi või naha augustamisi, saad verd loovutada 6 kuu möödudes.

Vereloovutusele tulles võta palun kaasa pildi ja isikukoodiga isikut tõendav dokument.

Tule doonoriks – Sina saad aidata!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus