Edgar lahkus jäädavalt Tallinnast…

Amuuri leopard Edgar lennutati eile Ameerika Ühendriikidesse.     Amuuri leopard Edgar lennutati eile Ameerika Ühendriikidesse. foto: Inari Leiman

Edgar lahkus jäädavalt Tallinnast (58)18.12.2009 07:33 PM

Venemaa Kaug-Ida piirkonnast pärit amuuri leopardi poolteist aastat tagasi Tallinna loomaaias sündinud poeg Edgar alustas eile varahommikul lõpuks ometi lendu Ameerika Ühendriikidesse Erie loomaaeda. Tema õde Kaia viidi juba varem Inglismaale, vend Toomas aga ootab veel saatmist Soome.

Loomaaia uudised möödunud nädalal. *Jõulukuu keskpaik tõi loomaaia Põhjalast pärit elukatele lõpuks kauaoodatud talve, piiras aga tunduvalt lõunapoolsema päritoluga loomade liikumisvabadust, sest nemad peavad päevad otsa püsima oma soojaks köetud eluruumides.
*Tallinna reaalkooli 11. klassi õpilased tegid loomaaiale jõulukingi ja käisid külmast hoolimata üleeile heakorrateenistusel abiks koorest paljaks näritud okstest tarandikke ehitamas.
*Goralitel algas innaaeg. Esimeses zoo-osakonnas algas Sihhote-Alini mägedest pärit amuuri goralitel pakase saabudes innaaeg. Kahjuks on isasloom vanavõitu, käib koguni 14. eluaastat. Samas on ta oma alamliigi ainus esindaja kogu maailma loomaaedades. Venemaa Kaug-Ida loodusest verevärskendust saada on tänapäeval üsna lootusetu ettevõtmine. Moskva loomaaia kolleegid on lubanud siiski üritada.
*Habekotkad kruvivad pinget.
Teises zoo-osakonnas mõjus külmalaine habekotkastele julgustavalt ning nad tegid algust pesaaluse kohendamise ja sinna värskete okste viimisega. Loomaaia töötajad hoiavad põnevusest hinge kinni, sest tegu on noore paariga, kes ka mullu juba mõningasi kurameerimise märke ilmutas. Ehk läheb seekord õnneks, kuigi emaslind on alles napilt kuueaastane ja värskelt täisvärvidesse jõudnud. Looduses saavutab see liik suguküpsuse enamasti seitsmendal eluaastal, ent tehistingimustes küpsevad emased, eriti koos vanema isaslinnuga elades, mõnikord kiiremini.
*Kevadel koorunud noored siberi valgekured koliti külma eest talvekorterisse ja troopikamajas pandi ekspositsiooni kuuba soovähipojad.