Elektriraudtee tõstab rongijuhtide palka

(1)

13. august 2007 kl 12:04
Online | Trüki
Haldi Allas

Toimetaja: Haldi Allas
Foto: Rene Suurkaev

Elektriraudtee AS nõukogu otsustas reedesel koosolekul tööjõupuuduse leevendamiseks tõsta elektrirongijuhtide ja abide palka vastavalt 20 ja 24 protsenti.

Rongijuhtide keskmine brutopalk tõusis 13 200 kroonilt 15 900 kroonile ning juhiabidel 10 500 kroonilt 13 000 kroonini,  ütles Elektriraudtee müügi- ja arendusdirektor Kuldar Väärsi Päevaleht Online´ile.

Lisaks pakub ettevõte Eesti Raudteest koondamise käigus vabanevatele rongijuhtidele ja abidele võimalust asuda tööle elektrirongijuhina või abina. Väärsi sõnul oligi palgatõusu põhjuseks tööjõupuudus ettevõttes. Tema sõnul on ettevõtel puudu 10 juhti-juhiabi. Praegu töötab ettevõttes 35 rongijuhti ja 30 juhiabi.

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas tänasel istungil peaminister Andrus Ansipile arupärimise Eesti Raudtee ligi 200 töötaja koondamise kohta.

 Palkade tõstmiseks otsustas nõukogu muuta ettevõtte 2007. aasta eelarvet, suurendades rongijuhtide ja abide palgatõusuks ettevõtte töötasufondi, teatas ettevõte.

Töötasu tõusu katmiseks firma riigilt toetus küsida ei plaani. Täiendava palgakulu püüab ettevõte katta suureneva piletitulu ning kulude kokkuhoiu arvelt.

Ettevõtte nõukogu valis koosolekul nõukogu esimehe ja auditikomitee liikmed. Samuti arutati ettevõtte arengukavaga seonduvat ning juhatuse liikme konkursi korraldamist.

Nõukogu valis esimeheks Toivo Promm’i. Nõukogu koosseisu kuuluvad veel Andres Vainola, Kuno Rooba ning Remo Holsmer.

Elektriraudtee AS teenindab reisijaid Tallinn-Aegviidu, Tallinn-Keila-Riisipere, Tallinn-Keila-Paldiski ja Tallinn-Keila-Klooga-Rand liinidel. Aastas tehakse elektrirongidega ligi 3,3 miljonit reisi.