EMT hakkab arveldama minutilise täpsusega

 

30.11.2007 13:03

Alates tulevast aastast hakkab mobiilsideoperaator EMT arveldama Eesti-siseseid ja Eestist välismaale helistatavaid kõnesid minutilise täpsusega, mis automaatselt suurendab kõikide klientide arveid.

“Näeme üldist trendi minutipõhise maksustamise poole, seda nii riikidevahelises kui riigisiseses arvelduses,” ütles EMT kõnesidevaldkonna ärijuht Jüri Kriisemann pressiteates.

“Olulise tulevikutrendina võib välja tuua ka mobiilsidevaldkonna liikumise internetist tuttava maksustamisviisi poole, kus ka minutite mõõtmist enam ei toimu ning  klient maksab ainult fikseeritud kuutasu. Selle tõestuseks on ka miinimumarvega kõneside hinnapakettide  osakaalu kasv kõigi Eesti mobiilside operaatorite teenuste valikus,” lisas ta.

Praktikas tähendab EMT otsus, et kui kliendi kõne kestab minuti ja paar sekundit, siis tasub klient kahe minuti eest.

“Keskmine kõnepikkus EMT võrgus on praegu minuti piiri peal, nii et keskmise kõne puhul lisandub arvele ainult mõni sent. Kuna mobiilsidesektoris on hinnad viimaste aastate jooksul pidevalt langenud, muutub niigi madalate hindade tükeldamine minutist väiksemaks arveldusühikuks ebaotstarbekaks,” märkis Kriisemann.

Priit Luts