Erika Salumäe Eesti Koolispordi Liidu president

Erika Salumäe peatas oma tegevuse Eestimaa Rahvaliidus

03.12.2007 18:11

Erika Salumäe esitas Eestimaa Rahvaliidu juhatusele palve peatada oma kuuluvus erakonnas, et kandideerida Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni (ISF) juhatuse presidendiks.

Praegu kuulub Salumäe ISFi kuueliikmelisse juhatusse, kus tema ülesanneteks on rahvusvaheliste suhete arendamine, eeskätt Ida-Lääne noortespordi lähendamisel, teatas Eesti Rahvaliit.

Eesti Koolispordi Liidu presidendina esindab Salumäe ISFis nii Balti- kui Põhjamaade koolispordiühendusi alates 2004. aastast.

“Näen koolispordi arendamisel tohutut perspektiivi,” ütles Salumäe. “Eesti tõsiseltvõetavusest annab tunnistust seegi, et kevadel andis ISF meile Santiagos üle korraldusõigused koolinoorte kergejõustiku MMi läbiviimiseks 2009 juunikuus Tallinnas. Kuna tegemist on ühe tähtsaima võistlusega ISF võistluskalendris, nimetatakse seda ka noorteolümpiaks.”
 
Salumäe astus Rahvaliitu 2005. aastal.

Rahvaliidu Tallinna linnaühenduse esimehena eelistas ta Riigikogu valimiste järel jääda Tallinna linnavolikogu liikmeks. Praegu on Salumäe Tallinna volikogu lastekaitsekomisjoni esimees.

Inga-Gretel Linkgreim