Erika Salumäe ei oska….

Mati Hiis
Erika Salumäe ei oska loorberitel puhata (3)
28.10.2007 11:16
Loe kommentaare (3)
SLÕL Online
www.sloleht.ee

„Saatus on olnud minu vastu helde ja aus, mis siis, et mõnes kohas on elu käinud üle kivide ja kändude, ma olen oma eluga rahul, ” sõnas olümpiavõitja ja poliitik Erika Salumäe tänahommikuses telesaates „Tähelaev”. „Loorberitel ma puhata ei oska”.

Erika Salumäe on veendunud, et kui ta poleks sporti enda jaoks avastanud, oleks ta ikka areenil olnud. „Mu lapsepõlveunistus oli näitlejaks saada.”

Erika tunnistas, et lapsepõlv õpetas tal raskustest üle saamist. „Raskused ei ole massi taga, raskus on sitkuses. Mul vedas. Elvas loodi spordijalgratta kool, enne seda tegelesin kiiruisutamisega. Muide, väga hea ristsõnaküsimus – ma olen kiiruisutamises Eesti meister, jalgrattasõidus ei ole.”

Kas ainult mehed ümberringi ei hirmutanud, küsis saatejuht Reet Linna Salumäelt tema elu kohta spordikoondises.

„Mind ei ole kunagi inimesed hirmutanud, ka mitte mehed. Mul polnud aega hirmu tunda. Noormehed kartsid koondises rohkem mind,” naeris Slaumäe.

Erika Salumäe on täiesti kindel, et pole tippspordi tõttu pidanud millestki loobuma.

„See on väärt, et selle nimel tööd teha,” rääkis Salumäe olümpiavõidust. „Mäletan, et järgmisel hommikul ärgates lamasin tükk aega voodis – kas see ikka on tõsi? Ma olin lõputult õnnelik.”

„Väga raske on liidrirolli kanda, ka endale on see psühholoogiliselt raske. Väga hea võti oli see, et tuli teha üks uus asi, tuua Eesti lipp[areenile]. Arvan, et sellepärast tuli ka Barcelona võit,” meenutas Salumäe oma teist olümpiavõitu, kus staadioni auringi sõitis Erika koos Eesti lipuga ning poodiumil seistes kuulas Eesti riigi hümni.

„Kui treener ütles, et tippsportlasel on kaks elu, siis ma ei uskunud seda. Tippportlase töö on ainult hommikul üles tõusta, päevaplaan on täiesti paigas. Ja siis ühel päeval pead sa ise otsustama hakkama,” selgitas Salumäe spordist loobumisele järgnenud raskusi ja uute radade valimist.