Evi Tihemetsa graafikanäitus Riigikogu gunztizaalis

Riigikogu kunstisaalis tuleb Evi Tihemetsa graafika näitus

Tartu kunstimajas olnud Evi Tihemetsa näitus “Muutused”
10.09.2007 17:24

Riigikogu kunstisaalis avatakse teisipäeval Evi Tihemetsa graafika näitus, mille keskne märksõna on  “Meie igapäevane leib” – siia kuuluvad graafilised lehed “Leib”, “Või”, “Täna sööme porgandit” jt.

Teine seeria on maastikud, mille aine on saadud Juminda poolsaarelt. Kolmas teema näitusel on sini-must-valge värvikombinatsioon, mille kasutamine sai esimest korda võimalikuks 1988.aastal, teatas kunstnike liit.

Evi Tihemets on Eesti silmapaistvamaid värvilise litograafia viljelejaid, kes valdab meisterlikult ka sügavtrükitehnikaid, sh värvilist sügavtrükki.

Tema suureformaadilised  eksperimenteerivad tööd on saanud korduvalt rahvusvahelise tunnustuse osaliseks, viimati 2006. a., kui  mainekal Krakowi graafikatriennaalil omistati  talle üks preemiatest.
Evi Tihemets kuulub 1950ndate lõpus ja 1960ndate alguses eesti graafikat uuendanud kunstnike põlvkonda, olles selle üks silmapaistvamaid esindajaid.  Viljelenud erinevaid graafikatehnikaid ja loonud raamatuillustratsioone, on Tihemets osanud säilitada loomingulise värskuse käesoleva ajani. Tema töödele on iseloomulikud suurejooneline ja selge vorm ning karge lüürilisus.

Helve Laasik