Festival Koolitants 2008

Festival Koolitants 2008

Festival Koolitants alustab 25. jaanuaril uue hooajaga. Eesti Vabariigi 90. juubelile mõeldes on ka Koolitants 2008 läbivaks teemaks Eestimaa.
10.01.2008 kell 09:59

25. jaanuaril alustab Koolitants 2008 Tallinnast, Salme Kultuurikeskusest maakondlike tantsupäevadega. Märtsis leiavad aset kuus piirkondlikku Koolitantsu festivali ning 11.–13. aprillini toimub Tartus, Vanemuise teatris Koolitants 2008 lõppkontsert.

Eesti Vabariigi 90. juubelile mõeldes on Koolitants laienenud tantsukategooriate osas. Lisandunud on uus teemakategooria, milleks on “Eesti teemaline tants”.

“Soovime panna noori rohkem mõtlema oma riigi olemusele – kes me oleme, kust tuleme ja kuhu läheme,” ütles festivali peakorraldaja Marge Ehrenbusch ning lisas, et sellega üritatakse anda ka omapoolne panus Eesti Vabariigi 90. juubeliaastale.

Lisaks uuele teemakategooriale on festivalil ka uus vanusegrupp. Selleks on mudilaste vanusegrupp, milles saavad osaleda lapsed alates neljandast eluaastast. “Väga paljudes tantsustuudiotes alustatakse tantsuõpinguid alates neljandast eluaastast ja kuna neid pisikesi tantsuhuvilisi on tänaseks üle Eesti juba väga palju, otsustasime ka neile Koolitantsul osalemiseks võimaluse anda,” põhjendas vanusegrupi lisamist peakorraldaja Marge Ehrenbusch.

Koostöös Goltsman Theraphyga on kõikides festivali toimumiskohtades püsti “Tervisetelk”, läbi mille püüame noorte tähelepanu suunata tervislikele eluviisidele.

2007 aastal osales festivalil Koolitants 310 tantsutruppi, kes esitasid 689 algupärast tantsu.
Kokku osales festivalil 5200 kuni 20-aastast üldharidus- või kutsekoolide õpilast.

www.koolitants.ee


Kommentaare: 0   


Üritused