Futuristlik hotell Vallimäele ?!

 

 

Klõpsa pildil suuremalt vaatamiseks

 

Vallimäele plaanitav Vilen Künnapu poolt projekteeritud hotell lisaks linnavaatele futuristlikku joont.
Foto: Künnapu&Padrik

Vallimäele võib kerkida futuristlikus stiilis hotell 
05.10.2006 00:01Kadri Haavajõe, reporter

Kommenteeri
| Loe kommentaare

Hotell Rakvere OÜ soovib Rakvere Vallimäe nõlvale, Tõusu tänava uue ridaelamu kõrvale ehitada futuristlikus stiilis hotelli, millest võiks saada linna esindushotell.

OÜ Hotell Rakvere esitas 29. septembril Rakvere linnavalitsusele avalduse detailplaneeringu algatamiseks neile kuuluval kinnistul Tõusu 15 ja sellega piirnevatel kinnistutel.

Plaanitava hotelli eskiisprojekti autor on tuntud arhitekt Vilen Künnapu, kes projekteeris ka hotelli planeeritava asukoha kõrval paikneva korterelamu. “Rakvere vajab esindushotelli, et pakkuda külalislahkust samuti nõudlikumale klientuurile,” ütles Hotell Rakvere OÜ juhatuse liige Agor Eiskop.

Hotelli tuleb umbes 50 tuba, sealhulgas sviidid. Esimesele korrusele on plaanis rajada panoraamvaatega restoran, kust avaneks vaade Rakvere Vallimäele ja linnusele, ning katusel hakkaks suviti tegutsema välikohvik. Ruumi on samuti konverentsisaalidele ning sauna- ja spordikompleksile, mis oleks avatud ka linnaelanikele.

Futuristlik ja vana

Agor Eiskopi sõnul on hotelli arhitektuuris püütud ära kasutada Vallimäe nõlva kui unikaalset asukohta ning arvestatud on sobivust lähiümbruse ning elamutega.

Tema sõnul tekib luksusliku hotelliga kontrast vana ja uue vahel. “Kõrvutatud on linnuse varemed ning futuristlik aparaati meenutav ehitis,” ütles Eiskop.

Kuigi hotell ehitataks kinnistu omaniku Rakvere Hotell OÜ krundile, toetuks osa sellest linnale kuuluvale maale, kuhu jääks hotelli viiv lift ja parkla.

Kui suur see maa-ala on ja milliseks kujuneb linna omandis oleva krundi saatus, otsustab linnavolikogu ja linnavalitsus, kui hotelli planeerimise algatamise küsimus tuleb arutelule.

Linnapea Andres Jaadla sõnul on hotelli lahendus omanäoline ja põnev. “Künnapu-stiilis väga jõuline arhitektuuri musternäidis,” kirjeldas Jaadla.

Linnapea ütlusil on hea, et arhitektid vaatavad julgemalt ringi ka sellises suhteliselt nõudlikus kohas nagu Vallimägi. “Rakvere linna mõistes oleks tegu järjekordse aktsenthoonega,” ütles Jaadla.

Üks võimalikke lahendusi

Linnaarhitekt Oliver Alver on uue hotelli suhtes kahtlev. “Ma olen alati olnud uute ja julgete projektide poolt, kuid meelsamini näeksin neid ikkagi keskväljaku piirkonnas,” ütles ta.

Alveri sõnul võikski uuemad ja julgema lahendusega majad asuda kesklinnas ning mujal oleks valdavalt madalad.

Tõusu 15 krundi kaasomanik Hanno Saaremets soovis rõhutada, et plaanitav hotell on ainult üks võimalikke lahendusi nõlval asuvale maa-alale.

“Kui linnavõimud ja avalikkus seda heaks ei kiida, tuleb kaaluda teisi võimalusi,” ütles Saaremets. “Varem olid sellel kohal rahvakeeli öeldes ju ainult peldik ja puukuur,” tuletas ta varem nõlva ilustanud ehitisi meelde.