” Hea liikleja”…

Algatust «Hea liikleja» toetab 14 omavalitsust  15.10.2006 11:18 Loe kommentaare |

Viis linna ja üheksa valda soovivad osaleda Tallinna linna algatatud kampaanias, mis kutsub inimesi korralikumalt liiklema.

 
Kampaania «Hea liikleja» kleebis.
Foto: Tiina Kõrtsini / SL Õhtuleht

Kampaanias «Hea liikleja» osalevad inimesed kohustuva alati liiklusreegleid järgima ja suhtuma kaasliiklejatese lugupidavalt ka siis, kui viimased eksivad, vahendab Tallinna pressiteenistus.

 Samal teemal:
Teedel on üle 200 «Hea liikleja»
PILT: «Hea liikleja» kampaania algas
 VIIMASED KOMMENTAARID
Rossoo
See on tõeliselt  ajuvaba  üritus…..Viisakust  ei tekita kleebisega.  Tundub selline  keskerakonna mõtt…

huvitav
Mis elukas see pildil  on? Kas tõega  kõrvahark? Seda pilti  ei soovi.

Samuti peavad kampaanias osalejad lubama olla oma viisaka käitumisega kaasliiklejatele eeskujuks ning olema valmis loovutama liikluses oma eesõiguse, et aidata hädasolijat.

Kampaanias osaleja arvestab algatuse statuudi kohaselt, et lapsesilmade tasandilt paistab liikluspilt teistsugune. Samuti hindab ta võrdselt kõiki liiklejaid.

Tänaseks päevaks on kampaaniaga ühinemise soovist teatanud 5 linna ja 9 valda. Linnadest on ühinenud Tartu, Valga, Kunda, Narva-Jõesuu ja Mõisaküla.

Valdadest on seni liitunud Tapa, Rapla, Suure-Jaani, Meremäe, Veriora, Taheva, Kõlleste, Kambja ja Tudulinna. Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on oodatud ühinema ka kõik teised Eesti linnad ja vallad.

Mutli väitel loodetakse kampaania Tallinna piiridest välja viia ning üle-eestiliseks kujundada.

«Liikluskultuur on probleem terves Eestis ja koos töötades saame olukorra paranemisele veel rohkem kaasa aidata,» ütles Mutli.

Tallinnas saavad inimesed «Hea liikleja» üleskutsega ühineda linna infosaalides.

Täita tuleb vastav avaldus, mille alusel saab ka lunastada kampaania logoga kleebis.

Tänaseks küündib liitujate arv ligi pooletuhande inimeseni. Lähiajal plaanitakse registreerimise lihtsustamiseks avada ka vastav koduleht.

«Hea liikleja» ühisaktsiooni põhimõtted töötas välja Tallinna linnavalitsus koos liiklusspetsialistide ja transpordiameti töötajatega.

Lisaks linnadele ja valdadele on kampaaniaga ühinenud ajaleht Postimees, Rahvusooper Estonia, Odium autokool, Motoföderatsioon Urmo Aava rallitiim, Eesti jalgratturite liit, Autospordi liit, Eesti politsei, Eesti taksojuhtide liit ja Tallinna taksokeskus.

Toimetas Alo Raun, PM online