Ida-Viru koolide konkurenstivõime

Ida-Viru koolid tõestasid riigieksamitega oma konkurentsivõimet
HaridusIda-Viru koolilõpetajad tõestasid tänavuste riigieksamitega, et siinsetest koolidest on võimalik saada head haridust – Eesti koolide pingerivis mahub esimese saja hulka kümme Ida-Viru gümnaasiumi.

Narva humanitaargümnaasiumi direktor Nadežda Tšerkassina näitab kooli külalistele hiljuti rajatud kooli talveaeda. Gümnaasiumi suurimaks auks ja uhkuseks on aga siiski andekad ja edasipüüdlikud õpilased ja õpetajad, mis on mitmendat aastat järjest võimaldanud kuuluda eksamitulemuste põhjal riigi tippkoolide hulka.

Ajalehe Eesti Ekspress poolt tänavuste riigieksamite tulemuste põhjal koostatud edetabelis on Ida-Viru koolidest kõrgeimal, 8. kohal Narva humanitaargümnaasium, kus riigieksamite keskmiseks hindeks oli 75,27. Tähelepanu väärib, et humanitaargümnaasiumist eespool on vaid Tallinna ja Tartu eliitkoolid ehk need, kes ei õpeta kõiki ümbruskonnas elavaid lapsi, vaid saavad endale konkursiga valida kõige andekamaid. Edetabeli tipus on taas Tallinna prantsuse lütseum, mille tänavused lõpetajad saavutasid koolile keskmiseks hindeks 83,48.

Põhjarannik