Ida-Viru maavanem lahkub ametist

Ida-Viru maavanem lahkub ametist

Põhjarannik

PoliitikaIda-Viru maavanem Ago Silde esitas möödunud reedel regionaalministrile lahkumisavalduse, määrates oma viimaseks tööpäevaks 31. mai.

Siseministeeriumi avalike suhete osakonna pressinõuniku Anna-Maria Veidemanni sõnul lahkub Silde ametist omal soovil. Eesti maavanemate otsene tööandja regionaalminister Vallo Reimaa pole Sildega pärast lahkumisavalduse laekumist suhelnud. Samuti ei ole veel arutatud, kellest võib saada uus Ida-Viru maavanem.

Silde viibib 28. aprillist puhkusel ning maavanema kohuseid täidab 4. maini rahandusosakonna juhataja Monika Helmerand. Tema sõnul osaleb Silde järgmise nädala alguses Brüsselis nõupidamisel.

Põhjarannikul ei õnnestunud eile välismaal viibiva maavanemaga telefonitsi ühendust saada.

Ago Silde on maavanemana töötanud ligi kolm aastat, astudes ametisse 2004. aasta augustis. Silde osales tänavu märtsis Rahvaliidu nimekirjas ka riigikogu valimistel, kuid tema kogutud 927 häälest ei piisanud parlamenti pääsemiseks. Enne valimisi kinnitas ta, et on huvitatud ka ministrikohast tulevases valitsuses, ent Rahvaliit tervikuna põrus valimistel ja pidi jääma opositsiooni.

Pilt
Ida-Viru maavanem Ago Silde (pildil puhkehetkel) otsib uusi väljakutseid.
Foto: Peeter Langovits / Postimees

 

TIIA LINNARD
Reede, 4.5.2007