Ida-Virumaa e-koolid

Ida-Virumaa õppeasutused on altid e-kooliga liituma
HaridusE-kool võimaldab papal-mammal õhtul koju jõudes lapsel kõrvad kõvera hinde pärast pihku võtta ka siis, kui koju jäetud õpilaspäevik puudulikku hinnet ei kajasta.

Esimesena Ida-Virumaal e-kooliga liitunud Vahtra põhikooli õppealajuhataja Riina Guštšina tõdeb, et õpetajatele oli üleminek paberkandjalt arvutimaailma alguses raske ja hirmutavgi. “Kuid kõik harjusid ja said hakkama,” kinnitab ta.

E-kool on Interneti-põhine õppeinfosüsteem, mis ühendab kõiki õppetööga seotud osapooli: koolijuhte, õpetajaid, klassijuhatajaid, õpilasi ja lastevanemaid. E-kooli teenust osutava Koolitööde ASi andmetel kasutab Lääne-Virumaa 44 koolist seda võimalust vaid 8, Ida-Virumaa 58 koolist aga 30. “See on päris hea protsent,” tõdes Koolitööde ASist Ene Lindemann, kelle andmetel kasutavad Ida-Virumaal e-kooli teenust peaaegu kõik Narva koolid, kes liitusid süsteemiga mullu sügisel, 8 Kohtla-Järve kooli, 3 Sillamäe kooli, Toila, Iisaku ja Narva-Jõesuu gümnaasium, kes alustasid sel sügisel nagu ka Jõhvi gümnaasium, ning Maidla põhikool, kes kasutab e-kooli võimalust teist aastat. Lepingute alusel liitus e-kooliga Ida-Virumaalt esimesena Vahtra põhikool Kohtla-Järvel.

Põhjarannik