Ida-Virumaa kutsehariduskeskus sõlmis leppe Simferopoli kutseõppekooliga

Põhjarannik

Ida-Virumaa kutsehariduskeskus sõlmis leppe Simferopoli kutseõppekooliga
HaridusIda-Virumaa kutsehariduskeskuse direktor Arthur Seppern ning Simferopoli kõrgema teeninduse ja ehitusala kutseõppekooli juht Oleg Rozenkovitš allkirjastasid leppe, mille prioriteetideks on õpilaste, info ja õppeprogrammide vahetus.

“Mõtlesime sellele juba kaks aastat tagasi, kui Jõhvis oli veel kaks kutseõppeasutust. Kahjuks pidurdas piirkondlik kutseharidusreform koostöö arendamist, kuigi suhted Ukraina kolleegidega olid kogu aeg olemas,” rääkis Arthur Seppern.

Tema sõnul on Simferopoli kuurordipiirkonnas väga hea ning traditsioonidega teenindus, mistõttu tuleb Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse õpilastele praktika seal kasuks.

“Simferopollastele tuleb jällegi kasuks meie õppejõudude kogemus, mida nad mitmetes riikides on omandanud. Ka on meie õppeasutuses tänapäevasemad õppevahendid,” rääkis Seppern.

Tema sõnul oli üheks tõukeks, miks Krimmi poolsaarel asuva kutseõppeasutusega kontakt loodi, asjaolu, et Jõhvi saabus õppima krimmieestlane Oleksandr Nemtsev. Noormees saab Eesti Energialt stipendiumi ning töötab pärast lõpetamist kolm aastat selles ettevõttes.

“Teatavasti on Ukrainas üsna arvukas eestlaste kogukond ning pärast Nõukogude Liidu lagunemist on neil päris raske toime tulla. Seda rääkisid meile eestlased, kellega seal kohtusime. Meie saame neid mõneti ehk aidata, pakkudes omalt poolt näiteks täiskasvanute ümberõpet,” rääkis Seppern. Ühe võimalusena tõi ta näiteks Soome, kus tööjõupuuduse tingimustes on soomlased valmis oma ettevõtete jaoks tööjõu koolitamise eest maksma. “Õppurite seas võivad olla ka Ukraina elanikud ning siin on samuti üks koostöövõimalus,” sõnas ta.

Koostöölepe Simferopoli kutseõppeasutusega sõlmiti kolmeks aastaks. Vastuvisiidile peaksid ukrainlased tulema eeloleva aasta aprillis. Siis on kavas külalistele tutvustada Ida-Virumaa kutseõppe võimalusi ning arutatakse ka kümne esimese õpilase vahetust, mis peaks toimuma juba eeloleval suvel, sõnas Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse direktor.

IRINA KIVISELG
Kolmapäev, 6.12.2006