Idavirulased ja 11 erakonda

Idavirulased saavad valida 11 erakonna kandidaatide vahel
PoliitikaIda-Virumaa ringkonnas seadsid oma kandidaadid üles kõik 11 erakonda, kes osalevad tänavu 4. märtsil toimuvatel riigikogu valimistel.

Ida-Virumaa valijad saavad meelepärase saadikukandidaadi välja sõeluda 82 nime seast. Üksikkandidaate Ida-Viru ringkonnas ei kandideeri.

Kui viis suuremat praegugi riigikogus esindatud erakonda on Ida-Virus kandideerima seadnud maksimaalse lubatud arvu ehk kümme kandidaati, siis ülejäänutest tuli samaga toime vaid eelmise aasta lõpus asutatud erakond Eestimaa Rohelised. Peamiselt venelastest valijate hääli sihtivad Vene Erakond Eestis ja Konstitutsioonipartei on Ida-Virumaal esindatud vastavalt 8 ja 7 kandidaadiga. Kristlikud Demokraadid said kokku viis kandidaati. Nii Vasakparteil kui Iseseisvusparteil läheb idavirulaste hääli püüdma aga vaid üksainus kandidaat.

Kandidaatide ülesseadmise tähtaeg sai täis neljapäeva õhtul. Valimisnimekirjades võib toimuda veel üksikuid muudatusi, sest pärast andmete kontrollimist registreerib valimiskomisjon kandidaadid ning annab neile numbrid hiljemalt järgmiseks teisipäevaks. Seejärel on võimalik kolme päeva jooksul soovijatel kandideerimisest loobuda.

Hiljemalt teisipäevaks peavad linnapildist kaduma ka kandidaatide plakatid, sest siis hakkab kehtima poliitilise välireklaami piirang.

ERIK GAMZEJEV               Põhjarannik
Laupäev, 20.1.2007