Igihaljaid armastuslaule esitav Ines näitab end uuest küljest

Igihaljaid armastuslaule esitav Ines näitab end uuest küljest
KultuurLauljatar Eda-Ines Etti Eestis veedetav suvi on tegus: töö käib uute lugude ning kontsertkavadega, milledest üks toob USAs näitlemist õppiva andeka lauljatari koos Dave Bentoniga ka Ida-Virumaale Kalvi mõisa.

Kes tuli ideele koos tuurile minna, kas sina või Dave Benton?

Initsiatiiv oli Dave´i poolne. Eelnevatel aastatel on ta teinud koostööd Liisi Koiksoni ning Hanna-Liina Võsaga, seekord otsustas minu kaasa kutsuda.

Kuidas reageerisid ettepanekule? Reageerisin kohe positiivselt, kuna olen selle tuuri kohta ainult head kuulnud ja kuna duettidena tulevad ettekandmisele igihaljad armastuslaulud, siis mõtlesin, et miks mitte teha midagi teistsugust – ma pole duette eriti laulnudki. Samuti tahtsin proovida klassikaliste lugude esitamist. Sooviksin end veidi teise külje pealt näidata ja laulda teistsugusele publikule kui tavaliselt. Kas oled ka eelnevalt Dave Bentoniga koostööd teinud? Sel aastal laulsime kord duetti, aga enne seda pole laval koos olnud, kuigi tean Dave´i väga hästi.

Oled laulnud ka duetti Superstaari-Taaviga. Kas oled juba jõudnud käia Taavi ja Rein Rannapi ühisel kontserdil? Ei ole kahjuks jõudnud, kuigi hirmsasti tahaks minna.

Mida sa veel peale Bentoniga tuuril käimise suvel teed? Töötan bändiga uue muusikamaterjali kallal. Suvine aeg on teadagi stuudios töötamiseks suhteliselt raske, kuna kõik on kusagil laiali. Eks me ilmselt plaanimegi intensiivsema töö sügisesse lükata. Muidu annan üle Eesti kontserte – igal pool on ikka erinevaid suvepäevi ja muid üritusi, kuhu mind on esinema kutsutud.

Kas lööd ka mõnes etenduses kaasa? Ei, tänase seisuga ma paraku ei näitle kusagil.

Millal sa taas USAsse lähed? Sügisel, kuigi praegu ei tea midagi kindlat öelda, kuna kõik plaanid selguvad veel augusti jooksul.

Kas USAs olles koduigatsust ei teki? Loomulikult tekib. Ei ole ju oma kalleid sõpru-tuttavaid ja puudu on teatud rutiinist, mis Tallinnas elades tekkinud. Igatsus tekib loomulikult ka vanemate järele, aga ookeani taga veedan ju ainult teatud perioodi.

Kas sul on Ühendriikides ka töökoht?Ma ei tööta seal, kuna mul pole tööluba.

Kust torgatas pähe idee minna ookeani taha näitlemist õppima?

Idee tuli sellest, et tahtsin endas peale lauluoskuse täiendamise ka muid külgi arendada. Lauluõpetaja on mul New Yorgis nagunii, aga ainult laulmise õppimisest mulle ei piisa. Näitlemine on mulle juba tükk aega huvi pakkunud ja olen seda nii mõnigi kord ka praktiseerinud, seega otsustasingi just seda õppida. Eriti huvitab mind filminäitlemine, õnneks leidsin New Yorgist ka väga hea kooli, kus seda tudeerida saab.

Kuidas sulle näitekoolis siiani meeldib?

Väga meeldib. Mingitel hetkedel on kindlasti raske ka, võib-olla just seepärast, et õpingud toimuvad inglise keeles ja teadmiste omandamine võtab mul pisut kauem aega kui teistel, aga ma naudin õppimist sajaprotsendiliselt ja seda suurem on rõõm, kui midagi hästi välja tuleb ning millegi eest kiidetakse.

Kas kavatsed end tulevikus näitlemisele pühendada?

No eks see kõik sõltu juhustest. Praegu keskendun õpingutele ja see, mis võib pärast juhtuda, on tulevikuteema, mille kohta ma hetkel midagi öelda ei oska.

Kas sul on filmidiivade seas eeskuju, kelle jälgedes sooviksid astuda? Häid näitlejannasid on väga palju. Nicole Kidman on kindlasti väga hea, samuti Meryl Streep.

Teil on bändis uus, Jõhvist pärit trummar Kristjan Kallas. Kuidas te ta leidsite? Kristjan on meie bändi kitarristi väga hea sõber ja kuna me oleme temaga ka eelnevalt koostööd teinud – Kristjan on nimelt meie asendustrummar olnud, siis oli suhteliselt loogiline kutsuda just tema vakantset trummarikohta täitma.

MARI-LIIS MÄGI
Teisipäev, 24.7.