Järgmisel nädalal hakkab lund sadama

 

20. jaanuar 2008 kl 12:40
 
 

Toimetaja: Tuuli Aug
 

Järgmisel nädalal läheb ilm külmemaks ning oodata on lume-ja lörtsisadu.

Esmaspäeva öösel jääb temperatuur miinus ühe kuni pluss kolme kraadi, päeval nulli ja kolme miinuskraadi vahele, teatab EMHI.

Öösel pilvkate järk-järgult tiheneb ning hakkab sadama lund ja lörtsi, päeval saartel ka vihma. Kohati on jäite oht. Tuul puhub 4-10, öö hakul rannikul puhanguti kuni 12 meetrit sekundis. Päeval puhub tuul 4-8 m/s, saartel 5-12 m/s.

Teisipäeval jääb temperatuur nii öösel kui päeval miinus kahe ja pluss kahe kraadi vehele. Kogu päeva on pilves ilm ja paljudes kohtades sajab lund ja lörtsi, võib veidi tuisata ning saartel on jäiteoht. Tuul pöördub hommikuks põhja ning tugevneb päeval 6-12, rannikul puhanguti 14-17 meetrini sekundis.

Kolmapäeval läheb veel külmemaks: temperatuur on miinus viis kuni pluss üks kraadi. Ilm on pilves, kuid selgimistega ja kohati sajab lund ja lörtsi. Võib ka veidi tuisata ja on jäiteoht. Puhub põhjatuul 5-12, rannikul kuni 15 meetrit sekundis.

Neljapäeval on viimase aja soojade ilmadega võrreldes juba päris krõbe külm: temperatuur langeb öösel kohati seitsme miinuskraadini, päeval näitab kraadiklaas miinus kolm kuni pluss kaks kraadi.

Öösel on vahelduva pilvisusega ja olulise sajuta ilm, kuid päeval pilvkate tiheneb ja alates saartest hakkab lund ja lörtsi sadama. Lisaks kõledale külmale hakkab tuul päeval tugevnema ja võib puhuda 6-11, saartel 13-18 meetrit sekundis.